Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Kdo nám v Česku vládne? Nevěrní politici!

Jiří Paroubek se svou novou ženou Petrou
 (Autor: Michal Šula)
Autor: Jan Horák, Zuzana Pšenicová - 
14. března 2010
05:00

Skupina politiků-nevěrníků se před pár dny rozšířila o dalšího člena. Ministr pro lidská práva Michael Kocáb (55) se stal dalším ženáčem, který podlehl svodům atraktivní, ale bohužel ne vlastní ženy!

Nevěra je mezi vlivnými českými politiky v módě a je jich už toli, že by si mohli založit vlastní stranu. Mohla by se jmenovat Politický klub záletníku. Kdo by byl členem?

517524:gallery:true:true

Michael Kocáb (55)

Nejčerstvějším nevěrníkem ve vládě je ministr pro lidská práva Michael Kocáb. Zřejmě se v bývalém zpěvákovi opět probudila duše rockera a začal se kvůli tomu za zády manželky Marshy scházet s exotickou krasavicí a mluvčí jeho ministerstva Lejlou Abbasovou.

Na druhou stranu nebyl ani předtím Michael Kocáb příliš vzorným manželem. Nevěra s Abbasovou totiž není jeho první. Už dříve manželce zahýbal se zpěvačkou Emily Kinskou. „Už dlouho spolu žijeme jako bratr a sestra,“ řekla Marsha Kocábová serveru Týden.cz. Ministr Kocáb, který v současné době řeší rozvod s manželkou, podal po odhalení nevěry Bleskem rezignaci a mluvčí Abbasová dala výpověď.

520395:gallery:true:true

Mirek Topolánek (53)

Nevěry lídrů dvou největších politických stran v Česku praskly před třemi lety ve stejném období a jsou si dosti podobné. Scénář milostné zápletky Mirka Topolánka je ale trochu dramatičtější než u Jiřího Paroubka. Když na něj prasklo, že se stýká s kolegyní z Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou, byla jeho milenka už několik měsíců těhotná. Topolánek se proto chtěl rozvést. Jeho manželka Pavla, s níž má tři děti, však ne.

Lucie Talmanová se tak musela v červenci 2007 po porodu syna Nicolase smířit s nálepkou svobodné matky. Na konci letošního února se však nakonec Topolánkovi po více než třiceti letech od uzavření sňatku rozvedli. A na Talmanové bylo vidět, že jí spadnul kámen ze srdce.

Jiří Paroubek se svou novou ženou Petrou Jiří Paroubek se svou novou ženou Petrou | Michal Šula

Jiří Paroubek (57)

Jsou to už skoro tři roky co se začalo spekulovat, že předseda ČSSD Jiří Paroubek zahýbá své ženě Zuzaně s tlumočnicí Petrou Kováčovou. Paroubek nejprve vše popíral, nakonec však oznámil, že se po osmadvaceti letech manželství se Zuzanou kvůli Petře rozvádí. „Manželství v posledních letech přešlo do určitého stereotypu,“ prohlásil tehdy Paroubek. Netrvalo dlouho a lídr sociálních demokratů udělal z Petry Kováčové novou paní Paroubkovou a nyní s ní má čtyřměsíční dceru Margaritu.

295072:gallery:true:true

David Rath (44)

Musí mít bývalý ministr zdravotnictví a nynější hejtman Středočeského kraje a poslanec všechno dvojmo? Tahle otázka se naskýtá nejen proto, že bere dvojí plat (z čehož jeden prý daruje tu a tam na charitu), ale také má dvě manželky a dva syny.

Tuhle skutečnost nijak nezastírá. Například v jeho oficiálním životopisu se dočtete: „David Rath žije střídavě s manželkou Evou, která je lékařkou, a se svou přítelkyní Renatou Horkou, manažerkou farmaceutické firmy. S každou má syna. Většinou žije u své přítelkyně. Obě ženy žijí v Hostivicích u Prahy.“
520397:gallery:true:true

Miroslav Macek (65)

Za urážku své ženy vrazil facku doktoru Rathovi. Jinak ale své ženy nijak nešetřil. Svou první manželku Alexandru podváděl doslova na každém kroku a bez předsudků. Ukazoval se s milenkami na večírcích. Známá byla například jeho aférka, kdy byl načapán s televizní moderátorkou Petrou Pyšovou při ranním loučení. Manželka to dlouho snášela a nakonec se zhroutila.

Ani dnes o svém bývalém muži nechce mluvit. Ten mezitím stačil podvádět i svou druhou ženu Janu Bloch Mackovou. Za tou dokonce dorazila jedna z dívek a prohlásila, že s panem doktorem čeká dítě. „Nevěra může politika v očích veřejnosti zlidštit,“ prohlásil jednou a velmi pečlivě se tohoto hesla držel.

425077:gallery:true:true

Martin Bursík (50)

Bývalý ministr životního prostředí a lídr Strany zelených nikdy neměl o ženy nouzi. Obzvlášť poté, co se zjistilo, že je také majitelem lukrativních restitucí. S manželkou Ivanou, s níž má dvě dcery, se rozvedl až v roce 2008. Mezitím čtyři roky žil s moderátorkou Jitkou Obzinovou a pak s právničkou Monikou Arkai, dcerou Jiřího Dientsbiera.

Pak mu padla do oka stranická kolegyně Kateřina Jacques, s níž má pětiměsíční dceru Noemi. Na rozdíl od Macka či Ratha Bursík byl vždy zastáncem hesla: Zatloukat, zatloukat a zatloukat, a tak se i těhotenství Kateřiny Jacques potvrdilo až skoro v porodnici.

520323:gallery:true:true

Václav Klaus (68)

Ani českému prezidentovi se milostné aféry nevyhýbají. Před necelými osmi lety odhalil jeho mimomanželský poměr s dnes už bývalou letuškou Klárou Lohniskou Blesk. O tom, že má pan prezident pro letušky slabost, svědčí i druhý jeho hřích.

V roce 2007 ho opět okouzlila stevardka Petra Bednářová a u Klausových byl znovu oheň na střeše. I když první dáma paní Livia přiznala, že ji nevěry manžela bolí, zachovala chladnou hlavu a manželství Klausových funguje dosud.

Co na to psycholog?

Lenka Čadová, psycholožka

„Sláva a moc politikům umožňuje, že si snadněji hledají partnery k intimnímu životu. A když jsou nevěrní, lidé si toho více všímají, protože se jedná o veřejné osoby. Ve světě pak politici na základě provalené nevěry odstupují. Oni jsou totiž ti, kteří ukazují, jak mají lidé žít. Nesou za sebe zodpovědnost. Našim politikům bych doporučila zvážit, na kolik je jejich život inspirující. Od politika se očekává solidnější forma chování. Také by měli být zodpovědnější.“

kana2 ( 18. března 2010 09:08 )

k.urevníci když jim stoupne sláva do hlavy tak neví kam by stím svým v.ocasem vlezli kdyby neměli viagru tak by seděli pěně doma kaňouři nečistí už by se mohli pomale učit skákat do rakve a oni ještě plodí děti kozli staří

logar ( 15. března 2010 14:04 )

pokud do ní mezi tím nestačil přejít!

ondatra ( 15. března 2010 12:07 )

U nás žádný politik nikdy NEODSTOUPÍ dobrovolně!!! Vyměnit ho můžou jedině voliči tím, že budou volit jinou stranu.

logar ( 15. března 2010 07:46 )

ve výčtu těhle zneužívačů společenského postavení chybí Fischer a Havel, o tom není pochyb. Spravedlnost holt muší bejt.

logar ( 15. března 2010 07:39 )

já to vidím jinak. Pokud je politik ochotný se ujmout partnerky kterou odložila celebrita, například Rosenberg nebo Ďuričko, tak mu určitě nejsou lhostejné problémy ulice.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud