Ministr Slamečka: Rychlodráhu za domem nechce?!

Autor: Tomáš Belica - 
7. 9. 2009
05:49

Rychlodráha z centra Prahy na letiště a do Kladna, která měla desetitisícům lidí usnadnit dojíždění za prací, se stavět nebude. Zasadil se o to podle zdroje z ministerstva dopravy sám ministr Gustáv Slamečka.

Oficiálně na dráhu nejsou peníze, ale ve skutečnosti prý Slamečka nechce, aby mu vlaky jezdily kousek od domu, kde žije s šéfem Úřadu vlády Janem Novákem. Mluvčí ministra ale řekl, že Slamečka by moc rád rychlodráhou jezdil místo vládní audiny.

Tak daleko by měl ministr k rychlodrázeTak daleko by měl ministr k rychlodráze | 

Když se po letech handrkování o stavbě trati z centra na letiště a do Kladna konečně ministerstvo s krajem a Prahou dohodlo, nastal zádrhel. „Přišel Slamečka a zapíchl do toho vidle. Totálně zlikvidoval připravovanou dohodu,“ řekl Blesku dobře informovaný zdroj z ministerstva dopravy. Kousek od domu ve Veleslavíně, kde měla rychlodráha vyjíždět na povrch, totiž ministr žije se svým přítelem, šéfem Úřadu vlády Janem Novákem. „Už jen při vyslovení rychlodráhy se Slamečkovi ježí hrůzou vlasy. On prostě vlaky pár metrů od domu nechce,“ potvrdil zdroj Blesku.

Ministr dopravy bydlí s šéfem úřadu vlády! Jaký mají vztah? >>

Ministerstvo ale tvrdí, že na projekt za 35 miliard nejsou peníze. „Vzhledem ke stavu státního rozpočtu není možné s takovým projektem začít,“ uvedl mluvčí Karel Hanzelka. Podle něj má naopak ministr na rychlodráze velký zájem. „Pan ministr by čistě z osobních důvodů uvítal rychlé dokončení rychlodráhy, aby ji mohl používat,“ sdělil Hanzelka. Zatím tak Slamečkovi nezbývá než místo pohodlného vlaku použít vládní audi. Úspory mu ale na srdci moc neleží. Každý den totiž odjíždí sám, zatímco pro jeho přítele přijede za pár minut superb Úřadu vlády. A pak oba jedou do svých úřadů vzdálených od sebe sotva čtyři minuty jízdy.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
mango ( 7. září 2009 15:23 )

u nás ve městě zas radní nechtěl, aby kolem jeho domu jezdilo MHD, a tak to zrušil a autobusy jezdí šílenými objížďkami..Oni jsou to všichni stejný parchanti a zmetci!!!

natal1 ( 7. září 2009 12:30 )

a odstěhuj se do teplých krajin a nebraň nám v rozvoji, ty kluku ušatej! Na www.vlastnici.cz je prodej nemovitostí zdarma, bez provize, bez placení rrealitkám a s návodem. Takže ušetříš a můžeš jít! Rychlodráha je potřeba! Díky za pochopení!

sakra ( 7. září 2009 11:24 )

"Vládne" nám Slovák a ještě teplej.

gordon ( 7. září 2009 09:05 )

myslíte,že se tu usalašil Slovák napořád? Už umí česky? Že neradí doma na Slovači.

ouha ( 7. září 2009 08:14 )

proč by to mělo jezdit kolem páníčkova baráku, když si to páníček nepřeje a dokáže to zařídit? Ostatním ať to jezdí třeba po zahradě nebo ať kvůli tomu jejich barák třeba zbouraj, že??? Vládne nám odporná banda zmetků, kteří si v politice hledají jen vlastní výhody a dobrá koryta. Fuj.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa