„Troska, která mluví mimo.“ Kalousek vrací úder Zemanovi, Fischer má výtku k metálu

Autor: sova, ČTK - 
5. dubna 2020
16:31

Muž, který měl kdysi brilantní mozek, ale dnes je jen karikaturou sebe sama. Reakce šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska na slova prezidenta Miloše Zemana přišla rychle a byla ostrá. Hlava státu je podle něj duševní troska, která mluví naprosto mimo a zaslouží si jen soucit. Kalousek tím komentoval vyjádření Zemana, který jej označil za „počmáraného šaška“. Vše pro proběhlo ve vztahu ke koronavirové krizi, o které dnes prezident promluvil pro Blesk. Zeman v rozhovoru kritizoval opoziční politiky, opřel se i do senátora Pavla Fischera. Ten rovněž přišel s reakcí.

Prezident zmínil čtyři kritiky vlády, které označil mimo jiné za „bahno“ a „hlupáky“. Šlo o senátora Pavla Fischera, 1. místopředsedu ODS Zbyňka Stanjuru, novináře Luboše Palatu a právě Kalouska, který podle něj svým nedávným výrokem o tom, že má pouze tři revolvery, „vyzval k ozbrojeném odporu proti vládě“.

„Toho počmáraného šaška se třemi revolvery si vůbec nevšímejte, tečka!“ poradil občanům prezident republiky na adresu Miroslava Kalouska (TOP 09).

Exministr financí na twitteru v reakci na Zemanova slova napsal, že je mu Zemana líto. „Pamatuji si ho ještě jako muže s brilantním intelektem, se kterým jsem sice nesouhlasil, ale který měl můj respekt. Ta karikatura bývalého Zemana, která mluví z cesty na Blesk.cz, si zaslouží už jen soucit. Přežijeme virus, přežijeme i Zemana,“ doplnil.

Kalousek: Dříve to nebyla duševní troska

Později Kalousek upřesnil, že Zemana nepovažuje za brilantního politika, nýbrž za muže, který kdysi vládnul „brilantním mozkem“. „Koneckonců, takový Al Capone ho měl taky,“ napsal Kalousek na sociální síti.

Svá slova potvrdil i Blesk Zprávám: „Platí to, co jsem napsal na twitteru.“ A odpověděl na otázku, zdy by mu Zeman vadil na Pražském hradě o něco méně, kdyby vládnul „brilantním mozkem“ i dnes. „Nikoliv a to kvůli jeho povahovým vlastnostem. Ale dříve to alespoň nebyla duševní troska, která mluví naprosto mimo,“ sdělil Kalousek.

Fischer se podivil nad metálem pro Prymulu

Prezident nenechal bez odezvy také výrok senátora a jeho bývalého soupeře v prezidentském klání Pavla Fischera. „Klanět se čínským rouškám koupeným za české miliardy hraničí s vlastizradou! V čase ohrožení zdraví lidí se nechutně hraje o mocenský vliv v naší zemi,“ napsal Fischer minulý měsíc na twitteru.

Narozdíl od Kalouska si ale senátor od Zemana žádnou osobně mířenou urážku nevyslechl. Přesto se k jeho útoku vyjádřil a zároveň se podivil nad jinou skutečností, kterou prezident oznámil. „Jsou otázky, v nichž se s prezidentem, který poklonkuje komunistickému režimu, nemůžeme shodnout,“ připustil Fischer smířlivě.

„Daleko víc mě ale zaráží jeho záměr udělit státní vyznamenání za boj s koronavirem. Na nákazu dnes umírají lidé a nikdo z nás neví, jaké bude mít ještě následky! Na hodnocení bude opravdu čas později. Prezident má v době krize důležitější úkoly než rozdávat vyznamenání,“ napsal senátor Blesk Zprávám. V podobném duchu se pak vyjádřil také na twitteru.

Zeman: Oceňuji a podporuji vládu

V souvislosti se Stanjurou, který vyzval k rezignaci Schillerovou, se Zeman ministryně zastal. „Ministryně Schillerová je skvělá ministryně financí a není žádný důvod k jejímu odvolávání,“ řekl. Dodal, že opozice by se v krizové situace měla chovat umírněně a zdržet se jinak obvyklých výpadů. Vedení státu podle něj dělá dobrou práci.

„Chtěl bych velmi ocenit činnost vlády a podpořit vládu, protože si myslím, že si to zaslouží,“ uvedl prezident.

Video Celý záznam pořadu S prezidentem v Lánech: O koronaviru, zdraví a vládních opatření - Redakce Blesk

Klecal ( 7. dubna 2020 15:03 )

Neni to snadné, však také není ministr nebo předseda vlády, aby to mohl zařídit

ulrich ( 6. dubna 2020 22:03 )

Ty ***e, Zemen tě s přehledem přežije i s tou tvou 2% srandovní stranou i s tou pokérovanou zrůdičkou Pekarovou Adamovou. Už v minulých volbách by ti do ***e nevlezl ani vlas.

lapak ( 6. dubna 2020 12:47 )

luza ožrala zloděj utočí na nejlepšího prezidenta!!!

vilda696 ( 6. dubna 2020 08:40 )

Jen at ten alkáč Kalda blije a žvaní,alespon už o TOP09 po volbách neuslyšíme

jaro20 ( 6. dubna 2020 08:03 )

Mlhoš se už ani na víc nezmůže, Kalousek to trefil přesně, troska.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud