Prázdninová předpověď: Tohle vás nepotěší!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
6. července 2013
16:24

Kdo doufal, že si v červenci bude užívat slunce a tepla, byl vedle. Teploty budou podle Českého hydrometeorilogického ústavu podprůměrné. Přelom července a srpna proprší.

Meteorologický ústav už několik měsíců vydává dlouhodobé předpovědi bez konkrétních údajů o teplotách a množství očekávaných srážek, tyto předpovědi totiž příliš nevycházely. Nové výhledy tak udávají pouze pravděpodobnost, s jakou budou v daném období srážky a teploty podprůměrné, nadprůměrné či průměrné. Pro detailnější údaje odkazují meteorologové na týdenní předpověď.

Podle ní by mělo být tepleji od neděle do středy, kdy se denní teploty mají pohybovat kolem či nad 25 stupni, ve čtvrtek o několik stupňů klesnou.

V neděli a pondělí má být přes den jasná až polojasná obloha a 23 až 27 stupňů, v úterý a ve středu dosáhnou denní maxima ještě o stupeň výš, na středu už hlásí meteorologové místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Počasí s občasnými přeháňkami a ojedinělými bouřkami čeká Českou republiku i od čtvrtka do neděle, denní teploty budou ale nižší, jen mezi 19 až 24 stupni.

Aktuální předpověď počasí sledujte ZDE>>

sores ( 7. července 2013 10:52 )

 Hurááááá, pršet tedy nemusí ale hlavně ať nejsou 35st. vedra.To byl hnus, nebylo kam se před tím schovat. Voda neochladila, pouze byl člověk mokrý a v noci se nedalo spát, vše bylo rozpálené,venku i v domě,hnus.

ahojkikus ( 7. července 2013 09:37 )

"Přelop července a srpna proprší." Vysvětli mi někdo, co je PŘELOP!!!

lmchb ( 6. července 2013 16:37 )

....v příštím životě chci být meteorologem vsaďte se, že bude úplně jinak než hlásí....na předpovědi se už nedívám,protože podle nich se počasí nikdy u nás nevyplní

Zobrazit celou diskusi