Vytáhněte plavky, bude to na koupání

Koncem týdne bude ideální počasí k opalování
Autor: rum, Kjos - 
16. května 2011
13:50

Čekají nás nejteplejší dny od začátku roku! Ve čtvrtek teploty vyšplhají až k 27 a v pátek dokonce až k 28 stupňům! Víkend se ale pokazí, kromě ochlazení se čekají i časté bouřky...

I když meteorologové předpovídali, že celý tento týden bude deštivý a docela studený, opak je pravdou. „Měl k nám proudit studený vzduch ze severozápadu, nad západní Evropou se ale udělala taková hráz z tlakové výše a ta k nám zimu nepustí. Proudí k nám proto teplo ze Středomoří,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

A teplo bude skutečně velké! Pátečních až 28 stupňů bude nejteplejším dnem od začátku roku! „Jsou to opravdu zvraty. O víkendu v Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech ještě sněžilo a tento pátek čekáme letní počasí jak stvořené ke koupání,“ potvrdila meteoroložka. Bohužel krásné počasí nevydrží.

O víkendu se ochladí a čekám intenzivní bouřky. Ty by mohly přijít už v pátek odpoledne. K vysokým teplotám se zase vrátíme až po neděli,“ dodala meteoroložka.

Tohle nás čeká

Úterý: oblačno, přeháňky, 16 až 20 °C

Středa: polojasno, ojediněle déšť,  19 až 23 °C

Čtvrtek polojasno,  23 až 27 °C

Pátek: polojasno, bouřky,  24 až 28 °C

Víkend: oblačno, bouřky,  20 až 25 °C

 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud