Jeho rozhodnutí bylo jednoznačné – „Lidi, kteří okrádají seniory o peníze, tady nechci,“ prohlásil. Umožnil zvláštnímu týmu Blesku rozmístění speciální nahrávací techniky včetně kamer všude, kde se měli šmejdi pohybovat. Vyhradil nám i místnost v sousedství salonku, kde jsme si zřídili štáb a mohli všechno sledovat v přímém přenosu.

Poskoci

Hlavní šmejd, šéf předváděčky Martin Küblbeck a jeho tři poskoci přijeli s takřka hodinovým zpožděním. Když se šéf dozvěděl, že na ně čeká jen osm seniorů, rozzuřil se. „Ty vole, co je to tady za žebrotu?“ křičel. Když si ale v baru dal dvě dvojité vodky, akci zahájil.

Přesvědčoval přítomné, že je delegátem lucemburské společnosti Prima Fit AG, která právě dnes získala dalšího klienta – švýcarskou cestovku RTS Reisen. Objednávku salonku nicméně poslala firma BECK z Mělníka a podepsal ji jistý Michal Pivoňka.

Inzultace

Nahrávali jsme si celou předváděcí akci a hrubé, arogantní jednání šmejdů při přemlouvání seniorů, aby s nimi podepsali smlouvu.

Po téměř inzultaci, která reálně hrozila jednomu z přítomných seniorů, co odmítl podepsat smlouvu („Já nic podepisovat nemusím a vy mně vyhrožovat nebudete,“ zachytily naše mikrofony), jsme spolu s panem Otavou vnikli do salonku.

Hoteliér tam zkoprnělým šmejdům oznámil, že ruší smlouvu o pronájmu a vyzval je k okamžitému odchodu. Vše natáčely dvě naše přenosné kamery.

Pláč a hrozby

Díky redaktorovi, který v převleku za číšníka v salonku obsluhoval, jsme přesně věděli, kde jaké zboží šmejdi mají a kde kdo z nich právě je i co má na starosti.

Po našem příchodu se šmejdi rozutekli. Ne daleko. „Já tohle dělám poprvé, jinou práci jsem nesehnal a mám malé děti,“ rozplakal se jeden z poskoků.

Další rezignoval: „Když to nebudeme dělat my, přijdou jiní,“ tvrdil. A hlavní šmejd Kübelbeck poté, co jsme na jeho hrozby nereagovali, sliboval, že když ho vynecháme, bude nám z BECKova ústředí v Mělníce dodávat informace…

Šmejdi z Tachova zmizeli s ostudou. Neprodali ani neudali nic. A senioři, kteří na předváděčku přišli, její konec v režii Blesku uvítali. Nikdo z nich o oběd, kterým je šmejdi lákali na svoji akci, nepřišel. Byli hosty naší redakce a jídelní lístek byl celý jejich.

Fotogalerie
4 fotografie