Díky provozovateli hotelu Olympic Otavovi měl Blesk volnou ruku v umístění nahrávací techniky. V místnosti sousedící se salonkem, který si BECK pronajal, jsme zřídili štáb a sledovali šmejdy v přímém přenosu. Zaznamenali jsme i otřesné chování šéfa šmejdské bandy Martina Küblbecka (45), který si nechává říkat pan Mazzeti.

Měli zpoždění

Za BECK objednal salonek Michal Pivoňka. Souhlasil s úhradou 5000 Kč za dobu od 7:00 do 14:00 i se zaplacením obědů pro důchodce. V sedm ale šmejdi nepřijeli, přestože na tak časné hodině trvali, aby mohli do salonku naaranžovat zboží. Zaspali… Kolem osmé proto hoteliér zavoval Pivoňkovi. „Nikdo od vás tu není a lidi začínají chodit. Co mám dělat,“ ptal se. Pivoňka ho prosil, aby důchodce zdržel, že tým z BECKu má zpoždění.

Příjezd dodávky

Žlutá dodávka se šmejdy dorazila kolem půl deváté. Jejich příjezd byl zaznamenán na několik skrytých kamer. „Vole, jsme to ale koko*i,“ častovali se tři poskokové hlavního šmejda Mazzetiho, který už na své »podržtašky« čekal v baru o patro výš. A začali do salonku urychleně přinášet žluté krabice s nádobím, smlouvy, prospekty cestovní kanceláře, prezentační tabule… Za pár minut dorazil do salonku i Mazzeti a hned se pustil do pomocníka. „Jsem tak nas*anej! Až budete chtít prachy, vole, přesně vím, co ti řeknu! Za tohle bych ti rozbil držku, to si nemůžete dovolit, vole! Už jsme měli být na sále, vole. Do pi*i, vole,“ vztekal se.

Pak se spolu začali domlouvat na strategii. „Budeš mi mluvit zájezdy?“ ptal se poskoka. „A co dneska děláme?“ „Lignano,“ odpověděl Mazzeti. „Lignano, to je Itálie?“ ptal se poskok. „Jo, vole!“ poučoval ho Mazzeti. „No tak jo, tak budu mluvit zájezdy!“

Video
délka: 01:01.03

Šmejdi v Tachově: Urážky, nadávky a vulgarismy! Redakce

Kontrola stolečku

V chodbě vedle salonku měli šmejdi stoleček. K němu později vodili důchodce a tlačili je ke koupi zájezdů. Těsně před zahájením předváděčky si sem přišli zkontrolovat připravené smlouvy. „Máme kafe?“ ptal se Mazzeti na nápoje pro seniory. Když poskok souhlasně kývl, Mazzeti se začal rozčilovat, že zbytečně utrácel. „Ty vole, a já tam nahoře (u hotelového baru, pozn. red.), pozval už toho č*ráka jednoho,“ prohodil na adresu zřejmě čekajícího důchodce. Vůbec nejvíce se ale Mazzeti zajímal o to, kolik seniorů na akci přišlo. Nízké číslo ho překvapilo: „Ty vole, osm lidí, co je to za žebrotu, ty vole!“

Mazzeti nastupuje

Těsně před zahájením samotné předváděčky, krátce před devátou, si Mazzeti dal nahoře na hotelovém baru dvě dvojité vodky a pak sešel do salonku mezi seniory. Tentam byl vulgární šmejd, mluvil úlisně, až vlezle! Představil se a své poskoky uvedl jako zkušené delegáty. Co na tom, že jeden z nich ještě před pár minutami nevěděl, kde se nachází Lignano. A všem přítomným slíbil věcný dar v hodnotě 1500 Kč.

Přes hodinu se seniory snažil přesvědčit, že je zástupcem lucemburské společnosti Prima Fit AG, která právě ten den získala nového klienta – švýcarskou cestovku RTS Reisen. Má to ale háček – RTS Reisen je firma, za kterou se schovává nechvalně známá předváděcí společnost BECK, která už dostala milionové pokuty za příšerné praktiky na svých akcích! Mazzeti tak měl jediný cíl – zakrýt, že jde o akci BECKa, a prodat důchodcům zájezdy do Itálie a hlavně členství v cestovním klubu. Pod stoly byly navíc připraveny i další výrobky firmy BECK – indukční desky, hrnce apod. To nejhorší ale mělo teprve přijít! U stolečku na chodbě, kam si šmejdi později vodili osamocené oběti, hrála hlavní roli arogance prodejců vůči seniorům a agrese! Sledujte dále deník Blesk!

Fotogalerie
5 fotografií