Danuše byla na předváděčce s manželem. Přestože v té době už jeden tlakový hrnec měli, nechali se »ukecat« ke koupi nového. „Takových vlastností, že má… Hlavně bezpečnostních. Dva ventily, díky nimž prý nikdy nemůže vybuchnout. Můj papiňák byl starý, tak jsem si řekla, že za šest tisíc půjdu do nového,“ říká

„Když si na ten výbuch vzpomenu, mám husí kůži. V té době totiž za mnou pravidelně chodil malý vnouček. Představa, že by polévka, která se z hrnce rozletěla po celé kuchyni, zasáhla i jeho, mě děsí,“ vzpomíná Danuše.

Štěstí v tu chvíli nestálo jen při vnoučkovi, ale i při ní. Když papiňák explodoval, byla otočená. „Hrnec se mi nezdál, tak jsem na něj koukala zblízka, pak jsem šla něco vyhodit do rohu místnosti do koše, a přišla hrozná rána. Kuřecí polévka mě popálila. Byla to hrozná bolest. A to jsem v něm vařila teprve podruhé,“ dále Danuše. Okamžitě po výbuchu zamířila na pohotovost, kde ji ošetřili a sepsali lékařskou zprávu.

Vrátit? Jen manžel!

Zprávu měla připravenou pro reklamaci. „Když jsem do předváděcí firmy Bremi International, od které jsem hrnec koupila, volala, řekli mi, že se se mnou vůbec nebudou bavit, že smlouva je napsaná na manžela. On v tu chvíli totiž na předváděčce měl občanku, tak to bylo na něj,“ vysvětluje s tím, že celou věc začala řešit s právníkem.

Pak se však firma ozvala sama, problém s hrnci se prý totiž opakoval u více lidí! Nenabídli jí prý vrácení peněz, ale že místo toho pošlou pečící troubu! Tu paní Danuše odmítla! „Zboží jsem koupila 6. září 2005 a po dvou reklamacích jsem peníze získala 10. prosince 2006,“ uzavřela.

Firma dostala zákaz!

V březnu 2006 Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala firmě Bremi International prodávat tlakové hrnce původem z Turecka kvůli možné explozi. Peníze prý tenkrát odmítali zákazníkům vrátit! „Tvrdíme, že výrobek je absolutně bezpečný, a cítíme se tímto být poškozeni. Budeme se určitě bránit soudní cestou,“ řekl tehdy jednatel Bremi International Václav Brejla. Tlakové hrnce od této firmy si pro svou (ne)kvalitu vysloužily místo na černé listině RAPEX. Kvůli klamavým i agresivním obchodním praktikám byla firma obchodní inspekcí pokutována.

Máte podobnou zkušenost?

Setkali jste se s firmou Bremi International a jejími nebezpečnými výrobky? Napište nám to!

Na adresu: Blesk, Komunardů 42, Praha 7, 170 00

e-mailová adresa: protismejdum@blesk.cz

Fotogalerie
4 fotografie