Tachovský hotel Olympic, jehož provozovatel Zdeněk Otava se zapojil do boje proti šmejdům, byl prošpikovaný speciální technikou. Instalovali ji tam reportéři Blesku společně s operativci.

Spor u stolku

Po vleklých minutách, kdy hlavní šmejd Martin Küblbeck (45) přezdívaný Mazzeti vnucoval důchodcům zájezd do Itálie, si jeho poskoci začali brát ke stolku na chodbě jednotlivé seniory. Byl mezi nimi i Brouzda. „Pojedete s námi, když budete mít štěstí (při losování další slevy, pozn. red.)?“ ptal se poskok. „Jste podvodníci a stejní šmejdi jako v té televizi,“ řekl na to důchodce bez bázně. To ale poskoka i Mazzetiho rozohnilo!

Výhrůžky

„Pane, pojďte sem,“ křikl poskok na Brouzdu. „My jsme podle vás šmejdi?“ vztekal se Mazzeti. To už zběsile šoupali židlemi, jak se snažili dostat k důchodci, a práskli vchodovými dveřmi do sálu, aby ostatní senioři nic neslyšeli.

Mazzeti s poskokem na důchodce vystartovali. „Vy se na mě postavíte, jako byste se chtěl prát. To se snad chcete boxovat? Já se s vámi nebudu bavit! Nebudu se s vámi bavit, rozumíte? Nebudete mi tady vyhrožovat,“ bránil se Brouzda. Mazzeti za ním »vystřelil « a vyrazil ho na ulici. „Tady není nikdo šmejd! Kdo mi řekne, že jsem šmejd, dostane hov*o,“ běsnil.

Kamery zaznamenaly i další reakci šmejdů: „To je takovej blb! Ty lidi jsou nablblí, vole, vůbec nechtěj jezdit! A věděj, že je to BECK. Já to ruším, vole, na to jeb*m. Já to zruším, tu akci.“

Šmejdí obrana

O minutu později na předváděčku vtrhnul tým Blesku. Šmejdi začali utíkat, jeden vyběhl na ulici a kličkoval mezi stromy, auty a domy. Prchnout chtěl i Mazzeti. Když zjistil, že se mu to nepodaří, rozhodl se mluvit, ale bez kameramanů. Vrátil se tedy i s poskokem do sálu. Netušil, že ho zaznamenávají skryté kamery.

Tohle šmejdi tvrdí

Poskok:

„Pán používal hrubé výrazy a bezdůvodně nás napadl. Já nechci komentovat nadávky, nebudu mluvit hrubě, nebudu se ponižovat na úroveň toho pána.“

Proč k tomu došlo?

Poskok: „Jen tak, bezdůvodně.“

Mazzeti: „Já jsem přišel a on začal křičet, že jsme všichni šmejdi.“

Setkáváte se s tím, že vám lidé říkají, že jste šmejdi?

Mazzeti: „Jo.“

Video
délka: 01:53.96

Šmejdi v Tachově: Zásah týmu Blesku! Redakce

Fotogalerie
13 fotografií