Miroslav Mazanec a jeho syn Miroslav (24) si ve čtvrtek objednali salonek hotelu Besední dům v Ivančicích. Na desítkách rozeslaných pozvánek slibovali zdravotní přednášku a oběd. To druhé nakonec bylo, to první zkrachovalo.

Krev je základ

Mazanec řečnil před necelou dvacítkou seniorů téměř dvě hodiny. Podle něj je základem všeho zdraví krev. Pokud je správně okysličená, vyloučí z těla všechny toxiny a zbaví ho nemocí. Člověk nepotřebuje ani lékaře, ani chemii, která je v lécích. A okysličit tělo lze jak? Pohybem! Nejlépe ostrou alespoň půlhodinovou chůzí, při které se člověk pořádně zapotí. „Pak se mu otevřou póry, přijímající sedmdesát procent kyslíku, které naše tělo potřebuje,“ popisoval Mazanec.

Jenže který senior zvládne tak dlouhou ostrou chůzi? Málokterý, vždyť ho vše bolí. I na to má Mazanec lék: přístroj Chi-master, k němuž ulehnete a necháte si vibracemi masírovat nohy nad kotníky. Tím se krev okysličí a člověk se zbavuje neduhů. Sedm minut ležení prý vydá za sedmdesát minut ostré chůze. To je v kostce celá báchorka, se kterou Mazanec do Ivančic přijel.

Více o šmejdovi Mazancovi v pondělním Blesku

Video
délka: 02:51.09

Šmejdi Mazanec předváděčka - intervence Tým proti šmejdům

Video
délka: 02:22.76

Jak doktor Mazanec napálil Jaroslavu Richard Veselý, Fratišek Prachař, Karolina Hošek

Bojujte proti šmejdům

Petici proti šmejdům můžete podepsat na každé pobočce České pošty, která se k akci připojila. Archy jsou k dispozici na 3300 pobočkách. www.peticeprotismejdum.cz