Chaloupkovým chlebodárcem je Jens Beckhäuser, jehož předváděcí firmy BECK dostávají od České obchodní inspekce (ČOI) obrovské pokuty za nekalé předváděcí praktiky. Chaloupka si vydělává jako trenér a výživový specialista v Beckhäuserově studiu BBC.

Předváděcích akcí, zřejmě coby bývalý kulturista a poradce, se několikrát zúčastnil. Svého bosse a jeho firmy jako správný poddaný hájil velmi plamenně: „Ten pan XY (majitel firmy, pozn. red.) si mě vzal: Hele, dělám ty důchodce, a jasně, už před těmi lety jsem jako by věděl, že to není úplně košer. Různě jsem o tom slyšel, tak jsem si říkal, že budou naštvaný, ale opak byl pravdou,“ zahájil Chaloupka obhajobu svého šéfa pro Super.cz.

„Vidím to jinak, než jak se to prezentuje. Vrhli se tam na žrádlo. Viděl jsem, jak tam kradli kuřata a strkali si je do kabel. Odmontovávali žárovky na záchodě, u toho jsem také byl. Tekuté mýdlo si odčerpávali do skleniček.“ Chaloupkova slova způsobila velký poprask...

Rozčilená reakce

Pro deník Blesk se Chaloupkovi zprvu mluvit nechtělo a od vazeb na Beckhäusera dával ruce pryč. „Já nejsem zaměstnanec, pracuji zde na mandátní smlouvu,“ řekl Blesku Chaloupka, který v prostorách posilovny BBC několikrát křtil své knihy za přítomnosti právě Beckhäusera. „V žádném případě se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat,“ rozčiloval se.

Baletní otočka

Po několika hodinách ale změnil názor. „Na všech akcích jsem byl, vystupoval jsem tam a rád bych vám řekl, co jsem při tom viděl. Jak se ti důchodci chovali,“ otočil Chaloupka. Film Šmejdi, který za pomoci skrytých kamer přinesl důkazy o šikaně a fyzickém nátlaku na seniory na předváděčkách, Chaloupka označil za totální komedii nebo politický boj. „Nemůžu řešit to, zda zájezdy důchodců jsou nehumánní. Řeším to, co jsem viděl. Abyste věděli, že ne všechno je jen černé. Je to černobílé,“ vysvětlil Blesku Chaloupka. A dodal, že se mu nelíbilo, že celebrity, jako Jiří Krampol nebo Václav Neckář, neřekly, co samy na předváděčkách viděly.

Další Chaloupkovy výroky

● „Je to zkrátka určitá sociální skupina, která jezdí na podobné levné zájezdy. Jsou to programoví turisté. Za 99 korun dostanou snídani, oběd i večeři, tehdy dostali i dárek a představení. Jasně že se to i tak pořadateli vyplatilo, měl to spočítané, ale ti důchodci taky.

● „Byli perfektně nažraní, mlaskali, mohli se napít, jak chtěli, a já jim měl vyprávět o dietě. Byli spokojení, zpívali si, rušili mě, štěbetali tam, opilí byli…“

● „Pro ně to bylo pozitivní. Kdo chce být okraden, je okraden, kdo nechce, není.

● „Nikdy jsem nebyl u toho, jestli je mluvčí bili lešenářskou tyčí, ale ty mluvčí znám, scházíme se na vánočních večírcích.“

Fotogalerie
4 fotografie