Na předváděčce 1. České Reklamní společnosti vzali prodejci paní L. K. stranou za plentu, kde ji pod záminkou výhry a slev vnucovali indukční vařič, vysavač, pekáč, hrnec a další zboží do domácnosti za »výhodnou« cenu 30 000 korun. I když jim důchodkyně opakovala, že zboží nepotřebuje, šmejdi ji nakonec zlomili. „Byli na mě zlí. Nějaký pán se mnou smejknul a řekl, ať si koukám sednout. Křičel, že si nechci nic koupit, že jsem se na akci přišla jen nažrat,“ svěřila se deníku Blesk třiasedmdesátiletá důchodkyně z Kruhu u Jilemnice.

Nátlak

„Řval na mě a tak dlouho do mě židoval, až jsem se rozbrečela a tu smlouvu mu podepsala,“ přiznala třesoucím se hlasem paní L. K. Následující den přivezl šofér firmy seniorce zboží domů a choval se prý jako mílius. „Říkal mi, že se nemusím bát. Že když mi muž vynadá, mám ještě 14 dní na to vrátit věci a odstoupit od smlouvy. Sliboval, že mi do měsíce pošlou peníze zpátky,“ vypráví napálená seniorka, která řidiči předala uspořených 30 tisíc. Pak se psychicky zhroutila.

Video
délka: 02:23.35

Vrátila vše nerozbalené, peněz se nedočkala redakce Blesk.cz

Zoufalství

I když se snažila peníze získat zpátky, firma se s ní odmítala bavit. Po několika měsísích se tak zoufalá paní L. K. obrátila na advokáta, aby jí pomohl. Náklady na právní a soudní řízení ji doteď stály dalších 13 256 korun. Co by vzkázala ostatním seniorům? „Nejezděte na ty akce. Prodejci jsou zlí a umí z lidí vyloudit všechny úspory.“

Bojujte s Bleskem proti šmejdům

Pokud chcete podpořit Petici proti šmejdům, můžete využít i jakoukoli pobočku České pošty, která se k akci připojila. Petiční archy jsou k dispozici na 3300 pobočkách. Petiční archy lze stáhnout i na www.peticeprotismejdum.cz.

Video
délka: 01:22.77

Musela hrozit soudem aby získala peníze zpět redakce Blesk.cz

Blesk proti šmejdům!
Blesk proti šmejdům!
Autor: Infografika Blesk

BOJUJTE S BLESKEM PROTI ŠMEJDŮM

Pokud chcete podpořit Petici proti šmejdům, můžete využít i jakoukoli pobočku České pošty, která se k akci připojila. Petiční archy jsou k dispozici na 3300 pobočkách. Petiční archy lze stáhnout i na www.peticeprotismejdum.cz