Prodejce, kterému se říká Mimino (Blesku to potvrdil důvěryhodný zdroj), se údajně na všech akcích prezentuje jako šéf firmy, seniorům nadává a uráží je. „Co vím, tak ho vyhodili od Becku, teď je v Major Plus. Jednou v Neratovicích byl na akci společně s německými zástupci firmy. Něco jsem s nimi zrovna řešil, on si myslel, že si na něj stěžuju a tak mě zatáhl do haly mimo sál, tam mě strkal a chtěl shodit ze schodů. Naštěstí šli kolem lidi,“ svěřil se senior z Prahy s otřesnou zkušeností. Od té doby ho prý hrubý prodejce na akcích pravidelně napadal. „Do Neratovic už nejezdím, stejně jako moji přátelé. Z toho člověka máme strach,“ přiznal Blesku pan Chrastil.

Podobně otřesné zkušenosti ale nemá senior jen s Miminem, před několika lety poznal surové zacházení i od prodejce Tůmy (křestní jméno si už senior nepamatuje) z firmy Esculab, která prezentovala zboží v hostinci v Kralupech nad Vltavou. „Kvůli mé poznámce mě vynesl i se židlí ven, bylo to na podzim.Nepustil mě k obědu a hlídal, abych se už nedostal zpátky do sálu. Šest hodin jsem tak čekal venku a protože jsem měl hlad a neměl u sebe peníze, trhal jsem kukuřici na poli, abych se nasytil. Mám na to spoustu svědků,“ vzpomínal pan Chrástil na další nechutný zážitek z předváděcích akcích.

Znáte muže jménem Tůma, který dříve pracoval jako prodejce na předváděcích akcích pro dnes už neexistující firmu Esculab (působila pod jmény Esculab Vectors, Esculab Finance a Aeskulap Reisen)? Jestli ano, napište nám na protismejdum@blesk.cz!

Blesk proti šmejdům!

Petice proti šmejdům

Připojte svůj podpis k Petici proti šmejdům, jejímž smyslem je zvýšení ochrany seniorů při nekalém předváděcím a podomním prodeji. Petiční archy lze stáhnout na stránkách www.peticeprotismejdum.cz, www.blesk.cz a vyplněné zaslat do redakce na adresu:

Deník Blesk
"proti šmejdům"
Komunardů 1584/42
170 00  Praha 7

V sídle redakce můžete petici podepsat nonstop.

Fotogalerie
5 fotografií