"Nejméně se změny provozní doby projeví na otevírací době Ústřední knihovny, která bude mít v pracovním týdnu otevřeno podle svých běžných hodin, kromě soboty. Omezen bude také provoz předsálí Ústřední knihovny, a to z důvodu rekonstrukce interiéru a techniky Malého sálu," uvedla mluvčí.

Všechny pobočky knihovny po dobu letních prázdnin zruší sobotní otevírací dobu. Knihovna na Barrandově, Dědině, Hradčanech, Chodově, Ostrčilově náměstí, Pankráci, Žižkově, Zahradním Městě, v Dittrichově, Záhřebské, Vikově, Ostrovského, Hloubětíně, Hostivaři, Krči, Michli, Vysočanech, Modřanech, Stodůlkách a na Černém Mostě bude otevřená jen dva dny v týdnu, na Petřinách, Spořilově a Skalce tři a pobočky Cibulka a Velká Chuchle jen jeden. Podrobnosti o otevírací době jsou dostupné na webu knihovny.

Vracet knihy bude v Ústřední knihovně možné i v době uzavírky, stejně jako do návratových boxů u poboček Opatov a Lužiny. Po letní odstávce, která začne 27. července, se kvůli rekonstrukci neotevře pobočka na Korunní. Opravená bude v prosinci.

Celkem má pražská městská knihovna 42 poboček po celém městě a dvě pojízdné, takzvané bibliobusy. V jejím majetku je přes 344.000 knih, celkem je v jejím fondu přes dva miliony knih, e-knih, map, časopisů, her, hudebních nahrávek a filmů. Čtenářský průkaz do knihovny loni mělo přes 220.000 lidí.