Studenti budou mít individuální hodiny pod vedením Hudečka či jeho asistenta Jana Mráčka, který byl vítězem akademie v roce 2006 a nyní studuje ve Vídni.

Veřejnosti se studenti představí na třech absolventských koncertech. Pro nejlepšího je připraven mistrovský nástroj v hodnotě 80.000 korun. "Pro tento účel jej postavil mistr houslař Petr Rácz z Lubů u Chebu," uvedla Krumpolcová.

Akademie začne v pondělí, na večerním zahajovacím koncertě se vedle Hudečka představí i vítěz loňského ročníku Anton Čonka. "Hosty večera je harfenistka světového jména Kateřina Englichová a americký flétnista Robert Stallman. Bude to jeho jediný koncert v České republice, doprovodí je komorní orchestr Musica Minore. Houslisté uvedeného ansámblu jsou absolventy akademie," podotkla pořadatelka.

Za uplynulé ročníky prošlo akademií přes 300 studentů. Řada z nich studuje v zahraničí, jsou koncertními mistry či profesory. "Mezi úspěšné patří například koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček," řekla Krumpolcová.

Koncerty absolventů se konají v luhačovickém domě kultury, hale Vincentka, lázeňském divadle, kostele Svaté Rodiny i v kostele Narození Panny Marie ve Štípě u Zlína. Akademie potrvá do 9. srpna.