Sedmatřicetiletý Cumberbatch bude hrát Hamleta 12 týdnů od srpna do října 2015. Producentkou inscenace bude Sonia Friedmanová a režisérkou Lyndsey Turnerová.

Sonia Friedmanová označila Cumberbatche za "jednoho z nejnadanějších herců své generace". Cumberbatch se proslavil rolí slavného detektiva Holmese v televizním seriálu BBC Sherlock. Poté se objevil ve snímcích The Fifth Estate, ve kterém hrál spoluzakladatele WikiLeaks Juliana Assange, 12 let v řetězech a Star Trek: Do temnoty.

Naposledy se objevil na scéně v roce 2011, kdy hrál v londýnském Národním divadle v představení Frankenstein režírovaném Dannym Boylem. Za titulní roli v této hře dostal divadelní cenu Laurence Oliviera.

O tom, že chce v blízké budoucnosti hrát Hamleta, Cumberbatch mluvil již před dvěma lety v rozhovoru s deníkem The Daily Telegraph. "Tahle role mě zajímá už dlouho. Nevím, jestli je pro ní nějaký správný věk, ale 36 nebo 37 let mi připadá přiměřených," řekl v roce 2012 The Daily Telegraph.

V posledních letech hrála Hamleta v divadle - vesměs úspěšně - řada britských filmových a televizních hvězd jako David Tennant, Rory Kinnear, Michael Sheen, John Simm a Jude Law.