"Již dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Linka bude létat vždy v pondělí, středu, pátek a neděli a let v jednom směru by měl trvat zhruba 95 minut. Dopravce plánuje do Toskánska létat s Airbusem A319 s kapacitou pro 144 cestujících. Španělská společnost začala s prodejem letenek na svém webu www.vueling.com, cena jednosměrné letenky se podle rezervačního systému zatím pohybuje od 37 do 75 eur (cca od 958 do 1943 korun).

Pražské letiště mělo přímé letecké spojení s Florencií naposledy v roce 2013. Od té doby létaly z Prahy do toskánského města pouze vánoční speciály, které provozoval právě Vueling.

Letiště Praha letos zvyšuje počet spojení i cílových destinací. Během zimní sezony nabízí spojení do celkem 114 destinací, z toho deseti nových. Nové linky letiště ohlásilo také pro příští léto, kdy do letového řádu přibude například linka United Airlines z Prahy do Newarku ve Spojených státech.

Letiště letos za první tři čtvrtletí odbavilo 12,91 milionu cestujících. Očekává se, že na konci roku by se letiště mohlo přiblížit k rekordní hranici 17 milionů pasažérů za rok.