Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,91 procenta a obchodování uzavřel na 24.924,89 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,87 procenta na 2798,29 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se zvýšil dokonce o 1,39 procenta na 7823,92 bodu.

Ceny akcií technologických společností Facebook, Microsoft a Amazon se během dnešního obchodování vyšplhaly na nová rekordní maxima. K růstu indexů S&P 500 a Nasdaq velkou měrou přispěly také technologické firmy Apple a Alphabet.

"Obavy z obchodní války podle všeho dočasně ustoupily," uvedl analytik Andre Bakhos ze společnosti New Vines Capital. "Investoři sázejí na to, co se zdá být velmi spolehlivé, a to jsou technologie," dodal.

Na devizových trzích se americký dolar během dnešního obchodování vyšplhal až na nové šestiměsíční maximum vůči japonskému jenu. Podpořily ho údaje o červnovém vývoji inflace ve Spojených státech, které signalizovaly, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb.

Kolem 22:00 SELČ vykazoval dolar vůči jenu nárůst o zhruba půl procenta na 112,50 USD. Kurz eura vůči dolaru se pohyboval v blízkosti 1,1670 USD, oproti středě tak zůstal téměř beze změny.

Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v červnu meziročně zvýšily o 2,9 procenta. Inflace tak dosáhla nejvyšší úrovně od února 2012.