Bolt by se tak mohl stát velkou konkurencí pro amerického výrobce elektromobilů Tesla Motors. Ten plánuje ve zhruba stejném časovém horizontu přijít s elektromobilem s podobným dojezdem a cenou kolem 35.000 dolarů, napsala agentura AP.

Automobilka GM v Detroitu představila rovněž novou verzi svého hybridního automobilu Chevrolet Volt, který začala prodávat již v roce 2010. Chevrolet Volt kombinuje elektrický pohon s benzinovým, zatímco Chevrolet Bolt je čistě elektrický. Nová verze Chevroletu Volt ujede na elektřinu zhruba 80 kilometrů.

Podle generální ředitelky GM Mary Barraové bude Chevrolet Bolt "elektromobilem pro každého". "Zákazníci chtějí větší dojezd a my ho přinášíme," uvedla Barraová při prezentaci vozu. "Pro většinu lidí to může být vůz pro jejich každodenní ježdění," dodala.

Analytik Jeff Schuster ze společnosti LMC Automotive upozornil, že elektromobily si za současných nízkých cen benzinu ve Spojených státech budou jen těžko hledat kupce. Ceny ropy jsou však vrtkavé, takže do příchodu vozu Bolt na trh může benzin zdražit, dodala agentura AP.