Podle národní metodiky byly spotřebitelské ceny meziročně vyšší o 0,6 procenta, zatímco meziměsíčně zůstaly beze změn. I v tomto případě však meziroční míra inflace klesla: v říjnu totiž její hodnota činila 0,8 procenta. Meziměsíčně se situace zlepšila, protože v říjnu ceny oproti předešlému měsíci o 0,3 procenta klesly.

Německo je největší ekonomikou eurozóny. Ve všech zemích platících eurem činila míra inflace v listopadu meziročně 0,3 procenta, a zůstala tak hluboko pod dvouprocentní hranicí, kterou si Evropská centrální banka (ECB) stanovila jako strop cenové stability. Je ale rovněž pod úrovní jednoho procenta, kterou prezident ECB Mario Draghi označil za "nebezpečnou zónu".

ECB se snaží nebezpečnou deflaci odvrátit a podpořit ekonomický růst. V posledních měsících tak snížila úrokové sazby na nová rekordní minima, nabídla komerčním bankám levné úvěry a zahájila nákupy některých cenných papírů.

Před týdnem ECB snížila odhad letošní inflace v 18 státech eurozóny, a to na 0,5 procenta z dříve předpokládaných 0,6 procenta.