Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Po dvou letech se vrací Pet Shop Boys. V dubnu chtějí vydat nové album

Autor: HAL - 
8. ledna 2024
10:00

Pet Shop Boys se vrací do Prahy! Se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live se českému publiku představí tentokrát v O2 universu. Jejich patnáctá studiová deska by měla vyjít v dubnu letošního roku.

Pet Shop Boys (Neil Tennant a Chris Lowe) jsou zapsáni v Guinnessově knize rekordů jako nejúspěšnější duo v historii britské hudby. Od roku 1985, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Parlophone Records, dosáhli ve Velké Británii 42 singlů v Top 30, z toho 22 hitů v Top 10 a čtyři první místa.

Vydali 14 studiových alb, která se všechna dostala do britské Top 10 i do albových žebříčků po celém světě, a v současné době pracují na svém 15. studiovém albu, které by mělo vyjít na jaře 2024. Spolupracovali s celou řadu umělců včetně Dustyho Springfielda, Lady Gagy, Lizy Minnelliové, Blur, Madonny, Davida Bowieho, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paula Wellera a Noela Gallaghera.

Při svých živých vystoupeních vytvořili Pet Shop Boys originální styl popového hudebního divadla, na kterém spolupracovali s režiséry, designéry a umělci, jako jsou Derek Jarman, David Alden a David Fielding, Zaha Hadid, Sam Taylor-Wood, Es Devlin a Tom Scutt.

PSB dosud odehráli představení v 63 zemích pro miliony diváků. Byli headlinery mnoha předních světových festivalů, včetně Roskilde, Corona Capital Mexico City, Electric Picnic Ireland, Sonar Barcelona, Primavera Barcelona, Madrid a Porto, Latitude UK, Way Out West Sweden, Bestival a Summer Sonic Japan.

Pet Shop Boys se vrací do Prahy! Se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live se českému publiku představí tentokrát v O2 universu. Pet Shop Boys se vrací do Prahy! Se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live se českému publiku představí tentokrát v O2 universu. | Phil Fisk

V létě 2019 byli PSB headlinery pořadu BBC Radio 2 Live v Hyde Parku, jejich vystoupení sledovalo v televizi rekordních 1,6 milionu lidí. V roce 2022 byli headlinery Other Stage na festivalu Glastonbury. Předtím na stejném pódiu vystoupili v roce 2010.

Jejich zatím nepojmenované patnácté studiové album produkuje James Ford a jeho vydání je naplánováno na duben 2024, kdy zároveň uplyne 40 let od vydání první desky Pet Shop Boys.

 

Save 77 ( 9. ledna 2024 11:42 )

Mimochodem, Dusty Springfield byla britská zpěvačka, ne zpěvák.

Zobrazit celou diskusi