Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Chicagský tribunál i Koruna získaly prestižní ceny: Scullyová předávání sledovala z pražského hotelu

Autor: ČTK, chal - 
5. dubna 2021
08:15

Hlavní ocenění při udílení cen amerického Sdružení filmových a televizních herců (SAG) získal snímek Chicagský tribunál režiséra Aarona Sorkina, bodovalo však i hudební drama Ma Rainey - matka blues, které vyneslo ceny za herecký výkon Viole Davisové a Chadwicku Bosemanovi. Server The Hollywood Reporter upozornil, že poprvé v historii cen si ani jedno ze čtyř hlavních hereckých ocenění neodnesl běloch.

Velkým úspěchem jsou ceny SAG pro streamovací platformu Netflix, která produkovala snímky Ma Rainey - matka blues i Chicagský tribunál, ale například i seriál Koruna.

Ten získal dvě ceny, jednu z nich díky výkonu herečky Gillian Andersonové v roli britské expremiérky Margaret Thatcherové. Andersonová předávání cen sledovala z České republiky, kde od února natáčí válečné drama režiséra Marka Forstera (38) White Bird: A Wonder Story (Bílý pták: Zázračný příběh) o chlapci, který s rodinou schovává malou židovku.

Andersonová, která se proslavila rolí agentky Scullyové v legendárním seriálu Akta X, za roli  „Železné lady“ už dostala Zlatý glób.

Cenu SAG obdržela i hvězda jiného seriálu Netlixu Ozark, který vynesl cenu za herecký výkon Jasonu Batemanovi.

Ceny Sdružení filmových a televizních herců bývají považovány za jeden z nejspolehlivějších indikátorů úspěchu při udílení Oscarů, protože herci tvoří největší část hlasujících americké filmové akademie, která o Oscarech rozhoduje.

Video  Gillian Andersonová natáčí v Česku  - Martin Hykl
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud