Zemřel scenárista (†92) Spider-mana. Za svou práci dostal dva Oscary

Autor: ČTK - 
11. 5. 2019
10:28

Ve věku 92 let zemřel ve čtvrtek v americkém Seattlu scenárista Alvin Sargent, dvojnásobný držitel Oscara, majitel prestižního Zlatého glóbu a britské ceny BAFTA. Novinářům to v pátek oznámila jeho rodina.

Jako scenárista působil od počátku 50. let minulého století, sošky Oscara získal v roce 1978 za scénář k dramatu o holokaustu Julia a o tři roky později za scénář k psychologickému filmu Obyčejní lidé, který byl režijním debutem Roberta Redforda.

Největší slávu rodákovi z Philladelphie přinesla účast na tvorbě akčního blockbusteru Spider-Man, zejména jeho druhé a třetí série v letech 2004 a 2007.

Scenáristou údajně nikdy být nechtěl, k jeho profesi ho přivedla vášeň, které propadl během služby v armádě - psaní na stroji. Pokoušel se o kariéru herce, k psaní scénářů se dostal ve volných chvílích. Ve filmovém světě se proslavil i jeho starší bratr Herb, který byl producentem a televizním scenáristou. Zemřel v roce 2005.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa