50 miliard tržby. Avengers: Endgame trhá rekordy, předhonil Titanic a dere se na Avatar

Autor: ČTK, for - 
5. 5. 2019
21:22

Vyvrcholení filmové série o týmu superhrdinů Avengers už předstihlo film Titanic a posunulo se na druhou příčku v historickém žebříčku filmů podle absolutních tržeb za vstupenky. Americká média v neděli uvedla, že Avengers: Endgame už při druhém promítacím víkendu vybral po celém světě v přepočtu přibližně přes 50 miliard Kč. Filmu Avatar, který tabulku globálních tržeb s částkou 2,78 miliardy dolarů vede, přitom překonání mety dvou miliard dolarů trvalo 47 dní.

Nejnovější film o komiksových hrdinech vydavatelství Marvel Comics po své premiéře 26. dubna překonal veškeré finanční rekordy pro první promítací víkend. Jen ve Spojených státech lidé na vstupném do kin zaplatili 357 milionů dolarů (8,2 miliardy Kč), což je o milion více, než byly náklady na výrobu snímku.

Avengers: Endgame má tedy šanci překonat akční sci-fi Avatar z roku 2009 a stát se finančně nejúspěšnějším filmem všech dob. Televize CNBC uvádí, že analytici předpovídají nové produkci Marvel Studios celkové tržby v kinech mezi 2,7 miliardy a 3,5 miliardy dolarů.

Srovnávání vybraného vstupného v absolutních číslech má své nedostatky, protože nebere v potaz inflaci. Server Box Office Mojo, mapující tržby filmů, má i žebříček, který tento faktor započítává, jsou v něm však pouze čísla z amerických kin. Avatar je v něm až na 15. místě s odstupem miliardy dolarů na vedoucí snímek Jih proti Severu z roku 1939. Avengers: Endgame byl k neděli v tomto hodnocení na 42. pozici.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

PPP150W ( 6. května 2019 07:52 )

A v čem je problém? Každý se nějak živí. Když má někdo chuť
utrácet za pohádky, je to jeho věc.

vihor ( 5. května 2019 23:13 )

Lidi mají evidentně dost peněz na hlouposti, tak si ti autoři filmových
pohádek nahrabou. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa