Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání své první desky kouzelným gramofonem

Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání své první desky kouzelným gramofonem.
13. 3. 2019
12:00

Zdá se to téměř neuvěřitelné, že první nahrávky slavného dřevěného dua Spejbl a Hurvínek vznikly už roku 1929. Loutkové hvězdy na rozdíl od svých věrných diváků nezestárly, v plné síle tak výročí oslavují novou deskou s názvem Hurvínkův kouzelný gramofon.

Jak připomíná vydavatel, první nahrávky Spejbla a Hurvínka byly pořízeny v roce 1929 ještě pod hlavičkou společností Ultraphon, Esta. Navazující Supraphon pak oblíbené loutky provázel po celých devadesát let. Příběhy Spejbla a Hurvínka tak trvale těší celé generace diváků a posluchačů, kteří je pak předávají svým dětem nebo vnoučatům.

Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání své první desky kouzelným gramofonem i se současnou ředitelkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou.Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání své první desky kouzelným gramofonem i se současnou ředitelkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou. | 

„Je neuvěřitelné, že letos v červnu uplyne tolik let od chvíle, kdy profesor Josef Skupa natočil první nahrávku,“ řekla současná ředitelka Divadla S+H Denisa Kirschnerová s tím, že nahrávky vzniklé v průběhu téměř století obdržely celkem 37 zlatých desek, 26 platinových desek a mimořádnou diamantovou desku za více než pět milionů prodaných zvukových nosičů.

Nová kompilace s názvem Hurvínkův kouzelný gramofon je pak skutečně kouzelným putováním výběrem nejlepších dialogů obou hlavních protagonistů v podání všech tří dosavadních interpretů, tedy profesora Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. „Na nich spolupracovaly osobnosti hereckého i režisérského světa a herečtí bardi jako František Filipovský, Rudolf Hrušínský, Dana Medřická, Miloš Kopecký a další,“ uvedla Kirschnerová.

Pusťte si ukázku z nového CD:

Video Spejbl a Hurvínek slaví 90 let od vydání své první desky kouzelným gramofonem. • Ukázka. - Supraphon
1080p 720p 360p

Hurvínkův kouzelný gramofon pak připomíná i fakt, že navzdory v čase měnícím se hlasům zůstává neměnná kvalita, hravost a humor dřevěných hvězd a jejich protagonistů. Hrdinové přežili změny doby, nástup moderních technologií a nových ikon dětského světa. Zachovali si svou původní myšlenku a styl, který těšil a stále těší miliony svých příznivců. Tento výběr je pak důkazem, že tradice českého loutkového divadla a zvláště pak Divadla Spejbla a Hurvínka je nesmrtelná, prověřená a stále vynikající.

Hodnocení: 100 %

Divadlo Spejbla a Hurvínka, D. Kirschnerová, L. Dvorský, M. Kirschner, V. Straka, H. Štáchová, J. Šváb-Malostranský a další

Hurvínkův kouzelný gramofon

Interpreti: M. Kirschner, M. Klásek, J. Skupa

Celková stopáž: 1:11:56

Vydavatel: SUPRAPHON a.s., 2019

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa