Tohle jste ještě neslyšeli! Začal unikátní temný seriál výhradně pro vaše uši

Nenávist, strach a temnota, která se vsakuje do kůže! Přesně to je atmosféra příběhu Stíny New Orleans, prvního audioknižního seriálu. Příběh Macieje Lewandowského v podání Petra Kubese.
14. 1. 2019
08:30

Nenávist, strach a temnota, která se vsakuje do kůže! Přesně to je atmosféra příběhu Stíny New Orleans, prvního audioknižního seriálu. Příběh Macieje Lewandowského v podání Petra Kubese.

Stíny New Orleans jsou temným thrillerem se silnými prvky hororu, který vychází jako první ryze audioknižní seriál. Pro Audiotéku, vydavatele příběhu, jej exkluzivně napsal Maciej Lewandowski (35) inspirován hororovým příběhem H. P. Lovecrafta (†46) Volání Cthulhu (1928). Čte Petr Kubes (47). Jak prozrazuje anotace, hororové hrůzy se v New Orleans prolínají s dosti reálnými, i když hrůzostrašnými a zločineckými rituály. Protože tam, kde nenávist vládne lidskou rukou, černá magie se probouzí. A ne každý se proti ní odváží bojovat.

V prvním dílu pak poznává posluchač unikátního počinu poručíka Johna Legrasseho, policistu poznamenaného zkušenostmi a zážitky z Velké války. Viděl příliš mnoho a ví příliš mnoho. Ani teď však tohoto strážce zákona znaveného životem nečeká klid. V nočních ulicích Big Easy skrytě vládnou temné síly, se kterými se setkal už v minulosti. Během policejního zátahu na dealery drog naráží na obchodníky s bílým masem a ve sklepích je nalezeno ženské tělo nahánějící hrůzu i těm nejostřílenějším vyšetřovatelům.

Pusťte si ukázku z audioknihy:

Video Nenávist, strach a temnota, která se vsakuje do kůže! Přesně to je atmosféra příběhu Stíny New Orleans, prvního audioknižního seriálu. Příběh Macieje Lewandowského v podání Petra Kubese. - Audiotéka, Ivan D. Hladík

Tak začíná příběh Stíny New Orleans, který neobvykle slibuje zážitek na pokračování. Stopáž jednotlivých dílů ocení posluchač na cestách do práce, v čekárně u lékaře či na úřadech. A pak také všichni, kdo mají rádi děsivé příběhy na hraně. Proč ale seriálová podoba? „Na základě inspirace audioknihou Inovátoři,“ řekla Blesku Veronika Horská z Audiotéky. „Audioseriál je výjimečný v tom, že nemá papírovou předlohu, na českém trhu zatím obdobné dílo neexistuje. Autor série Maciej Lewandowski napsal seriál Stíny New Orleans původně pro polskou Audiotéku, kde dílo sklidilo pozitivní ohlasy, a kde byla uvedena již 3. série.“

Stíny New Orleans, první audioknižní seriál autora Macieje Lewandowského v podání Petra Kubese (na snímku).Stíny New Orleans, první audioknižní seriál autora Macieje Lewandowského v podání Petra Kubese (na snímku). | Audiotéka

Interpret čtené verze, herec Petr Kubes, olomoucký rodák a bývalý student divadelní fakulty AMU v Praze, kde jeho vyučujícím byl například herec Jiří Adamíra (†67), není posluchačům audioknih neznámý. I díky jeho podmanivému, drsnému i dramatickému a vždy profesionálnímu projevu se také stala bestsellerem audiokniha Syn s textem Jo Nesbøho (59), krále severské krimi. I tady si velmi brzy získá plnou pozornost posluchače. V klidných pasážích konejší posluchače na vlnách svého hlasu, v temných místech pak naplno probouzí atmosféru strachu i vtíravého nebezpečí. Přitom se neprosazuje, jde zcela na ruku autorovi a příběhu samotnému. Svým přednesem dělá z audioknihy Stíny New Orleans titul, u kterého posluchač napjatě čeká příští pokračování. Zklamán rozhodně nebude ani jediným z celkem šesti dílů.

Hodnocení: 90 %

Maciej Lewandowski

Stíny New Orleans I.

Interpret: Petr Kubes

Délka: cca 30 minut / díl

Vydavatel: Audiotéka, 2019

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa