Úterý 31. ledna 2023
Svátek slaví Marika, zítra Hynek
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Recenze: Mrtví v Badger's Drift otevírají ságu z Midsomeru, kde se vraždám daří

Fotografie
 (Autor: internal)
20. července 2018
08:00

Pokud oběť znala svého vraha, určitě ho znáte i vy, a on zná vás. Tahle hrozivá věta varuje před životem ve zdánlivě malebném kraji Midsomeru, kde šéfinspektor Barnaby je jediným, kdo je připraven zastavit zločin.

Detektivní román, čtenáři oblíbené a literární kritikou vysoce ceněné britské autorky Caroline Grahamové, se tentokrát odehrává v tiché anglické vesnici jménem Badger´s Drift. Ovšem poklidná atmosféra místa, jehož název by se dal volně přeložit jako „Jezevčí závěj“, je pouze zdánlivá – pod skořápkou vyrovnaných a přátelských mezilidských vztahů se totiž skrývá cosi podivného a nebezpečného.

5078813:full:true:true

Když jednoho dne zemře postarší slečna Emily Simpsonová při nevinné procházce v lese, uchýlí se venkovský lékař k nejjednoduššímu vysvětlení, jímž je přirozená smrt. Lucy Bellringerová, dobrá přítelkyně zemřelé, má však o oprávněnosti takového tvrzení pochybnosti. Proto požádá šéfinspektora Barnabyho, aby smrt slečny Simpsonové prozkoumal.

Poslechněte si ukázku z audioknihy:

Od chvíle, kdy se Barnaby a jeho pomocník seržant Troy ujmou případu, se život vesnice definitivně změní. Staré rivality, dávné lásky a nenávisti, ale i nové skandály se začínají vynořovat jeden za druhým. A nakonec dojde k událostem, které oba detektivy přimějí, aby své pátrání zintenzivnili a urychlili…

První případ ze série Vraždy v Midsomeru proslavil i stejnojmenný oblíbený televizní seriál, který svou pouť k divákům začal před jedenácti lety právě dílem The Killings at Badger's Drift, jehož název byl přeložen jako Smrt staré dámy. Nyní mají čeští fanoušci Barnabyho a Troye, ale zejména všichni (!) příznivci kvalitních detektivek z britského prostředí, možnost zaposlouchat se do zvukové podoby příběhu.

Svůj hlas mu propůjčil herec Vladislav Beneš (62) a byla to dobrá volba. Zabarvení jeho hlasu totiž naprosto přesně koresponduje s vyprávěním stvořeném spisovatelkou, scenáristkou a autorkou rozhlasových a divadelních her původem z anglického Warkwickshiru Caroline Graham (87). Je také znát profesionální vedení režisérem Hynkem Pekárkem (59), který má za sebou desítky titulů rozhlasových her a adaptací s širokým žánrovým záběrem. Beneše jistou rukou provedl úskalími detektivky psané stylem, který by ocenila i Aghata Christie. Knihu v této podobě pak ocení každý posluchač.

Hodnocení: 90 %

Caroline Graham

Mrtví v Badger´s Drift

Vydavatel audioknihy: OneHotBook, 2018

Délka nahrávky: 9 hodin 18 minut

Režie: Hynek Pekárek

Načetl: Vladislav Beneš

Vydavatel knihy: Knižní klub, 2003

Počet stran: 288

lenny ( 20. července 2018 11:32 )

Tyhle detektivky mají tradici a úroveň!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa