Kryštůfek Robin vyrostl, do Stokorcového lesa se může vrátit i s vašimi dětmi. Podívejte se!

Autor: Ivan D. Hladík, red - 
24. 8. 2018
08:00

Kryštůfek Robin už není malý kluk dovádějící se svými vycpanými zvířecími přáteli ve Stokorcovém lese. Je dospělý, zodpovědný… ale čeká ho velký návrat, který si užijete spolu s ním. Podívejte se na ukázky.

Hrdina dětských knížek už dospěl. Jeho domovem je Londýn v polovině minulého století. Právě tam Kryštůfek (Ewan McGregor, 47) coby manažer pro efektivitu ve společnosti Winslow Luggage tráví dlouhé hodiny v práci, současně se musí věnovat své rodině a na nekonečné dny plné fantazie a her z jeho dětství už prakticky zapomněl. Minulost se ale dříve nebo později obvykle připomene. Poté, co zruší víkendový výlet se svou ženou Evelyn (Hayley Atwell, 36) a dcerkou Madeline, aby mohl pracovat, se znovu objevují Medvídek Pú a jeho další staří známí ze Stokorcového lesa, aby mu připomněli doby, kdy příjemné nicnedělání s přáteli bylo tou nejlákavější činností na světě. Jejich dobrodružství čeká i české diváky v kinech od 23. srpna.

Kryštůfek Robin vyrostl, do Stokorcového lesa se vrací i s vašimi dětmi. Podívejte se od 23. 8. 2018 v českých kinech.Kryštůfek Robin vyrostl, do Stokorcového lesa se vrací i s vašimi dětmi. Podívejte se od 23. 8. 2018 v českých kinech. | Falcon

Scénář nového příběhu získal multižánrový režisér Marc Forster (48), který stál mimo jiné i za bondovským snímkem Quantum of Solace (2008). Zapůsobil na něj svým kouzelným realismem a ihned uvěřil, že může vytvořit umělecký, zábavný, emocionální a nadčasový snímek. „Když máte možnost diváky rozesmát i rozplakat v rámci jediného filmu, zasadit ho do reality a pracovat s jeho kouzlem, povzbuzuje a sbližuje vás to s těmi, na kterých vám záleží,“ říká Forster. „Myslím, že něco takového nyní opravdu potřebujeme,“ míní. „Všichni bychom teď užili trochu Púovy laskavosti a moudrosti,“ dodal.

Podívejte se na upoutávku a film o filmu:

Video Kryštůfek Robin vyrostl, do Stokorcového lesa se vrací i s vašimi dětmi. Podívejte se od 23. 8. 2018 v českých kinech. • VIDEO - Falcon

Zásadní pro oslovení publika je však vždy obsazení. Autoři tak nakonec sáhli po herci známém třeba také z role Obi-Wana Kenobiho ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999) nebo z hrané verze snímku společnosti Disney Kráska a zvíře (2017). „Scénář mi učaroval a moc se mi líbilo, že z Kryštůfka Robina udělali muže mého věku, ke kterému se Medvídek Pú vrací v nelehkém období života,“ prozrazuje McGregor. „Přišlo mi to opravdu působivé. Kryštůfek Robin je otcem dcery, se kterou si není příliš blízký, je si toho vědom a chtěl by to změnit. A rozhodně vnímáte, že i ona by se chtěla se svým otcem sblížit. Jakožto na otce několika dcer na mě něco takového dokázalo velice silně zapůsobit.“ Jestli se jim to nakonec povede a jak do děje zasáhnou Pú, prasátko, oslík, tygr nebo klokánek, už můžete s celou rodinou zjistit v kinech.

Poznejte medvídka Pú

Postavy Kryštůfka Robina a Medvídka Pú se poprvé objevily ve sbírce říkanek, kterou napsal britský dramatik a později spisovatel Alan Alexander Milne (†74) v roce 1924, ale teprve publikace knihy Medvídek Pú v roce 1926 oslovila čtenáře po celém světě. Kniha krátkých příběhů o fiktivních dobrodružstvích bezstarostného chlapce, jeho medvěda, zbožňujícího med, a všech ostatních zvířátek ze Stokorcového lesa, doprovázená nestárnoucími ilustracemi je považována za jednu z nejoblíbenějších dětských knih vůbec.

Kryštůfek Robin

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Česká premiéra: 23. 8. 2018, Falcon

USA, 2018, 104 min

Režie: Marc Forster

Scénář: A. R. Perry, T. McCarthy, A. Schroeder

Kamera: Matthias Koenigswieser

Hudba: Geoff Zanelli, Jon Brion

Hrají: Ewan McGregor, Hayley Atwell, Bronte Carmichael, Mark Gatiss, Roger Ashton-Griffiths, Adrian Scarborough, Jim Cummings a další.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa