Recenze: S knihou Můj manžel a já vstupte do soukromí anglické královské rodiny

23. 9. 2018
10:00

Jaká je královna Alžběta II. za zavřenými dveřmi Buckinghamského paláce? Jak moc sarkastický a nemístný dokáže být princ Philip? Abyste to zjistili, můžete přečíst stohy nudných knih nebo tuhle, zábavnou, čtivou a dokonalou.

V biografii Alžběty II. a prince Philipa se anglická spisovatelka a vydavatelka časopisu Majesty, autorka publikací o britské královské rodině Ingrid Seward (70) věnuje téměř výhradně osobnímu a rodinnému životu britského královského páru. Neřeší politické události, zachycuje zákulisí britského dvora, přináší řadu zajímavostí, drobných detailů a historek, vysvětluje otázky protokolu a britských zvyklostí.

Historicky věrohodně a živě vykresluje prostředí paláců, banketů i rodinných vztahů. Je však především vynikajícím společníkem pro všechny, kdo britskou královskou rodinu sledují. Co je pod slupkou nepřístupné vladařky a za šibalským úsměvem jejího manžela? Úplně normální život založený za neobvyklých podmínek…

Můj manžel a já: Jaká je královna Alžběta II. za zavřenými dveřmi Buckinghamského paláce? Jak moc sarkastický a nemístný dokáže být princ Philip? Abyste to zjistili, můžete přečíst stohy nudných knih nebo tuhle, zábavnou, čtivou a dokonalou.Můj manžel a já: Jaká je královna Alžběta II. za zavřenými dveřmi Buckinghamského paláce? Jak moc sarkastický a nemístný dokáže být princ Philip? Abyste to zjistili, můžete přečíst stohy nudných knih nebo tuhle, zábavnou, čtivou a dokonalou. | Ikar, INT

Už od prvních stránek knihy je jasné, že Ingrid Seward britská veličenstva dokonale zná. Že je dlouholetou sběratelkou příběhů a sebemenších střípků, ze kterých dokáže sestavit neuvěřitelně čtivou knihu. Žádná strohá data, žádné dlouhé a nudné pasáže, ale svižný příběh jednoho z nejsledovanějších párů světa. Dokáže dojmout, uvést v úžas i rozesmát. Otevře dlaně k přátelskému podání ruky a odstraní zeď mezi čtenářem a na míle vzdáleným světem dávného rodu a jeho představitelů.

Připomene Philipovy eskapády a ne zrovna diplomatická vyjádření, kterými vždy dokázal bavit lid a plnit média. Ukáže ale i to, že také za všech okolností kontrolující se královna má obyčejně lidské chvilky, které se ale neslučují s její celoživotní úlohou. A její úsměvné přešlapy… Za všechny jmenujme historku, kdy u královské tabule, kde se královna sešla s mnoha vzácnými hosty, na jednu ze svých fenek, která trochu zlobila, důrazně křikla jménem: „Heather!“ Načež musela uklidnit operní pěvkyni Heather Harperovou, která byla mezi pozvanými a úlekem doslova nadskočila. Další vážné i nevážné historky nechť čtenář odhalí sám – bude se bavit. Přímo královsky!

Hodnocení: 100 %

Ingrid Seward

Můj manžel a já

Vydavatel: Ikar, 2018

Počet stran: 344

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa