Trust: Unesli mladého dědice naftařského impéria, rodině se ale výkupné platit nechce

Autor: Ivan D. Hladík - 
27. 3. 2018
12:00

Řím roku 1973. John Paul Getty III, mladý dědic naftařského impéria rodiny Gettyových, je unesen mafií, která za něj požaduje výkupné. Rodina však o jeho návrat z nějakého nepochopitelného důvodu zjevně vůbec nestojí.

Brilantní obsazení, originální zápletka – co si jako diváci můžeme přát více? Přichází Trust, nový seriál z produkce HBO. Vypráví příběh Johna Paula Gettyho III, dědice naftařského impéria rodiny Gettyových. Odehrává se v roce 1973, kdy je mladý Getty v Římě unesen mafií, která požaduje výkupné v hodnotě několika milionů dolarů. Co by ostatně bohatá rodina za návrat milovaného chlapce nezaplatila? Seriál zachycuje mladíkovo utrpení v rukou únosců, kteří nedokáží pochopit, proč o jejich zajatce zjevně nikdo nestojí.

Trust: Unesli mladého dědice naftařského impéria, rodině se ale výkupné platit nechce...Trust: Unesli mladého dědice naftařského impéria, rodině se ale výkupné platit nechce... | HBO

Italská policie se domnívá, že se jedná o nejapný žert a odmítá se vyšetřováním zabývat. Paulův otec si užívá drogového opojení v Londýně a nezvedá telefon. Paulův dědeček – patrně nejbohatší muž světa – trčí na svém tudorovském sídle na anglickém venkově ve společnosti pěti milenek a ochočeného lva. Nemá čas. A tak je na Paulově matce, aby se stále zoufalejšími únosci vyjednávala. Problém tkví v tom, že nemá ani vindru. Jak tohle může dopadnout... Vše se dozvíme už 30. března, kdy má seriál premiéru.

Podívejte se na upoutávku seriálu:

Video Trust: Unesli mladého dědice naftařského impéria, rodině se ale výkupné platit nechce... - HBO

Kromě zajímavé zápletky láká i na hvězdy ve svém čele. Mimo jiné se v něm totiž objeví Donald Sutherland (82) coby J. Paul Getty, Hilary Swank (43) jako Gail Getty nebo Brendan Fraser (49) v roli Jamese Fletchera Chaceho. Postavu J. Paula Gettyho III pak ztvárnil mladý a nadějný anglický herec, ale také režisér a scenárista Harris Dickinson (22). I na režisérském postu je skutečná osobnost - Danny Boyle (61), režisér takových snímků, jako například T2 Trainspotting (2017), 127 hodin (2010) či Milionář z chatrče (2008).

„Moje postava rozhodně není jednoduchá,“ řekl Donald Sutherland. „Není v ní jen černá a bílá. Dokonce ani černá, šedá  a bílá. Je v něm spousta barev a odstínů. A je velmi zvrhlý.“ Jak herec úpoznával příběh muže, kterého hrál, začal mu i víc rozumět. „Nebyl krutý. Byl pragmatický. Kdyby zaplatil výkupné hned, ohrozil by svých dalších 13 vnoučat,“ prozradil herec. Názor si budeme moci udělat sami. Pravdou však je, že odborníci o Trustu mluví jako o seriálu, který realisticky a přitom strhujícím způsobem popisuje svět doslova „zrezivělý“ bohatstvím a posunutou morálkou. Jak se žilo miliardářům v 70. letech zjistíme už o Velikonocích.

Trust; seriál

Krimi / Drama

Česká premiéra: 30. 3. 2018, HBO

USA / Velká Británie, 2018

Režie: Danny Boyle

Scénář: Simon Beaufoy

Kamera: Christopher Ross

Hrají: Brendan Fraser, Donald Sutherland, Hilary Swank, Charlotte Riley, Hannah New, Sophie Winkleman, Harris Dickinson a další.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa