Milovníci Hry o trůny se mohou radovat. V květnu rozezní hudba ze seriálu O2 arenu

Autor: ČTK, var - 
27. 9. 2017
16:34

Hudba z úspěšného seriálu Hra o trůny televizní společnosti HBO rozezní v květnu příštího roku O2 arenu v Praze. Skladbami ze všech sedmi sérií provede diváky autor hudby a skladatel Ramin Djawadi, který stojí i za hudbou z dalšího slavného seriálu z produkce HBO Westworld nebo z filmu Souboj titánů. Evropské turné navazuje na letošní šňůru koncertů v USA a Kanadě. 

Fantasy seriál Hra o trůny vznikl na motivy zatím nedokončené série románů amerického spisovatele George Raymonda Richarda Martina nazvané Píseň ledu a ohně. Děj se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky.

Představením Hra o trůny Live Concert Experience divákům na začátku letošního roku se mi splnil sen, který pochází z myšlenky staré tři roky,“ svěřil se Djawadi. „Produkce přivedla do života svět Západozemí skutečně uhrančivým způsobem a jsem nadšený, že mám příležitost sdílet tuto zkušenost s fanoušky nejen v Severní Americe, ale také poprvé za mořem, v Evropě,“ dodal autor.

Vstupenky budou stát od 1690 do 2490 korun

Podle Jeffa Peterse ze společnosti HBO zhlédnou diváci v Evropě aktualizovanou verzi představení. Na letošních koncertech zaujalo diváky především pódium rozdělené na několik částí pojmenovaných podle lokací ze seriálu. Část orchestru a sboru tak vystupovala na scéně s názvem Zimohrad, další hrála na jevišti Královo přístaviště. Jde o sídla dvou významných rodů, které mezi sebou v seriálu soupeří.

Kromě Prahy se skladatel s orchestrem a sborem představí také v Berlíně, Paříži, Londýně či Dublinu. Vstupenky na pražské představení 16. května budou v prodeji za 1690 až 2490 korun.

O2 arena nepředstaví filmovou hudbu poprvé. Letos v únoru v ní Plzeňská filharmonie doprovodila druhou část filmové trilogie Pán Prstenů: Dvě věže. První díl Pán prstenů: Společenstvo prstenu doprovázený orchestrem měl v O2 areně premiéru loni 18. června. Na třetí díl trilogie pak mohou diváci vyrazit letos 2. prosince.

Video Sedmá řada Hry od trůny začala na stanici HBO 17. července 2017. • Trailer - HBO, INT

Vše o seriálu Hra o trůny najdete ZDE >>>

Podívejte se na mapu nejdůležitějších míst seriálu Hra o trůny ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa