Zpěvačka se již dříve svěřila, že o sebe před náročnými akcemi pečuje, aby nebyla nemocná a nic se nemuselo rušit. Po zážitku z loňského listopadu, kdy byla nucena zrušit své narozeninové koncerty kvůli ztrátě hlasu, je ještě opatrnější. Ze svého domu v Otvovicích v posledních dnech téměř nevycházela a nikoho k sobě nepouštěla, aby ji zase neskolila nějaká choroba.

Tím ovšem její velkolepé přípravy nekončily. V sobotu se hned ráno sešla se svým kapelníkem Petrem Maláskem (52), aby si naposledy spolu prošli repertoár. Poté si pečlivě sbalila všech dvacet kostýmů, které stihla během dvou koncertů odpoledne a večer vystřídat. Kromě oblečení si s sebou vzala také podepsané fotky, cédéčka a hlavně andělíčky pro fanoušky.

„Vyráběla jsem je celé svátky,“ přiznala Lucie na Facebooku původ postaviček. „V našich stáncích tak na vás čeká 2000 kousků i s podepsanými fotkami a poděkováním za podporu mé charitativní činnosti. Moc se na vás těším,“ dodala několikanásobná Slavice na sociální síti.

Fotogalerie: Lucie Bílá zrušila megakoncerty
32 fotografií

Dárky pro příznivce ostatně slibovala již po fiasku s přesunutím koncertu. Chtěla se jim tak omluvit za způsobené potíže a zajistit si jejich přízeň i do budoucna. O tu se ale podle všeho nemusí obávat. Na sociálních sítích se sice našli tací, kteří ji zkritizovali, a dokonce se zbavovali vstupenek, ale podle návalu před O2 arenou je patrné, že zpěvačka bude oblíbená i nadále. K hale ve Vysočanech se početné davy nahrnuly už od dvanácti hodin, tedy dvě hodiny před začátkem první show. Nemohl chybět ani Lucčin objevitel a producent Petr Hannig (70).

Ve 14 hodin se první z koncertů rozjel a soudě podle ovací se velmi povedl. Umění Bílé totiž publikum ocenilo ovacemi vestoje. Po něm si Slavice mohla dopřát chvíli oddych a poté se všechno spustilo nanovo. Druhé vystoupení začalo ve 20 hodin.

Největší českou halu Slavice zvedla ze židlí dvakrát už v průběhu prvního koncertu. Když vzdala hold Leonardu Cohenovi jeho Hallelujah a Marice Gombitové (60) jejím Vyznaniem. Nadšený několikatisícový dav rozžhavily i pecky, které zpívala z Arakainem, rozněžnily tklivé songy se symfonickým orchestrem a roztleskaly písně, které zpívala v doprovodu kapely Petra Maláska. A pozor! Jindy tak upovídaná Lucie na koncertě bez pauzy téměř nemluvila, jenom zpívala.

VŠE O LUCII BÍLÉ NA BLESK.CZ ČTĚTE ZDE>>

Fotogalerie
117 fotografií