Recenze: Přední britský neurochirurg popisuje, jaké to je držet lidský život v dlaních

Recenze: Přední britský neurochirurg popisuje, jaké to je držet lidský život v dlaních  (Autor: nakladatelství BizBooks)
Autor: Dagmar Čechová - 
13. října 2017
09:52

Toužíte se podívat na chirurgický sál jako nezávislý pozorovatel, ale víte, že se vám to patrně nikdy nepodaří? Vezměte do ruky knihu Neublížíš - přední neurochirurg v ní totiž popisuje i ty nejotřesnější detaily operací mozku a páteře, které za svůj život zvládl.

V knize Neublížíš se čtenářům představuje elitní neurochirurg z Velké Británie Henry Marsh. Popisuje svůj každodenní boj se zázrakem zvaným lidský mozek. Na téměř 300 stranách nám přibližuje svou profesi a nejrůznější problémy prezentuje na konkrétních případech ze své kariéry.

Memoáry doktora Marshe je rozhodně fascinujícím pohledem do světa mozkové chirurgie. Autor své případy popisuje velmi čtivě, jazykem, kterému porozumí i laici. Doplňuje je navíc detaily z osobního života či nejrůznějšími informacemi z lékařského prostředí.

Dík této knize máte jedinečnou možnost vstoupit až do lidské hlavy a účastnit se hned několika náročných operací. Ne všechny končí dobře. Syrovosti reality se Marsh rozhodně nevyhýbá, což je mu rozhodně ku prospěchu.

Kniha Neublížíš jednoznačně patří mezi top v žánru memoárů z lékařského prostředí. Nadšenci do těchto věd knihu rozhodně ocení.


Henry Marsh

Neublížíš

nakladatelství BizBooks, 2017

296 stran

Hodnocení: 100 %

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud