Česká televize prodala „Štrosmajera“ i Pelíšky, z Cannes veze 14 nových seriálů

Autor: Ivan D. Hladík, Česká televize - 
1. 11. 2016
14:36

Česká televizní tvorba se rozprchne do světa! Animovaní Křemílek a Vochomůrka i Nemocnice na kraji města zamíří do Maďarska, Já, Mattoni do Portugalska nebo Číny, seriál Rapl si po svém natočí Američané. My se můžeme těšit na 14 nových seriálů, mezi kterými je i vynikající Noční recepční.

Ať už má každý z nás na českou televizní tvorbu svůj názor, pravdou zůstává, že v zahraničí vždy byla, je a bude patřit mezi vyhledávanou a ceněnou. Na mezinárodním veletrhu v Cannes to dokázal zájem mnoha zahraničních vysílatelů. Česká televize naopak přiváží oceňované seriály k nám.

„S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se letos setkaly nové seriály České televize, Já, Mattoni a Rapl, a také vánoční pohádky,“ říká obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek. O remake seriálu Rapl projevili zájem vysílatelé ze Spojených států, kteří uvažují i o koupi formátu právě připravované minisérie Spravedlnost. Projekty České televize budou zřejmě těšit diváky od Jižní Ameriky po Tichomoří.

„Poprvé proběhla například jednání s venezuelskou veřejnoprávní televizí, kterou zaujalo hned několik seriálů. Hongkongská společnost Eastwest Licence Limited projevila zájem o distribuci našich nových pohádek ve východní Asii a Tichomoří. Ruská televize na veletrhu koupila zase tři série lifestylového magazínu Herbář i vzdělávací seriál pro děti S Jakubem v přírodě. V Maďarsku se mohou diváci těšit na filmy Jana Hřebejka Musíme si pomáhat, Pelíšky, Pupendo, animovaný seriál Pohádky z mechu a kapradí i nesmrtelný seriál Nemocnice na kraji města,“ shrnuje Hynek Chudárek.

Video Noční recepční - oficiální trailer - AMC

Mezi projekty, na které se můžeme těšit, se skví seriál Noční recepční, o němž Blesk.cz informoval již dříve... Šestidílná minisérie Noční recepční (The Night manager) byla natočena na motivy mezinárodního bestselleru Johan le Carrého. Ačkoliv tento spisovatel svou knihu napsal před dvaceti lety, v rukou scenáristy Davida Farra se proměnil ve žhavé nadčasové téma, odehrávající se nyní. Sympaťák s tváří Toma Hiddlestona (35, Thor), bývalý voják Jonathan Pine zahodil zbraně a pracuje jako noční recepční v hotelu Nefertiti v Káhiře. Díky několika osudovým zvratům se Pine dostává do děsivé blízkosti chladnokrevného obchodníka se zbraněmi Richarda Ropera (Hugh Laurie, 57). 

V celkem čtrnácti nových seriálových počinech, které Česká televize nakoupila pro své diváky na veletrhu v Cannes, nechybějí ti nejznámější současní herci i tvůrci. Hvězdně obsazený je třeba i britský Wolf Hall, pojednávající o Jindřichu VIII. ­ v podání Damiana Lewise (45) – a jeho prvním ministrovi Thomasovi Cromwellovi. Lewisovi v této roli sekunduje čerstvý držitel Oscara Mark Rylance (56). Na tradici oblíbených severských krimi svým zpracováním naváže australská série The Kettering Incident, zvoucí diváky do tajemné Tasmánie, v níž záhadně mizí mladé dívky, islandský seriál Lapeni, ve kterém vyšetřování zločinu komplikuje propukající bouře i specifický charakter Islanďanů, a především drama Broadchurch.

Česká televize přiváží z Cannes 14 nových seriálů pro české diváky. Nechybí mezi nimi akce, humor, drama ani dětské pořady. • BroadchurchČeská televize přiváží z Cannes 14 nových seriálů pro české diváky. Nechybí mezi nimi akce, humor, drama ani dětské pořady. • Broadchurch | Česká televize, Mipcom, INT

„Britské drama vyniká působivou drobnokresbou charakterů i prostředí, odkazuje k poetice skandinávských detektivek a často těží z genia loci zdánlivě poklidného, soudržného a ustáleného dění, které rozčeří tragická událost či nečekané odhalení. V případě nové série Broadchurch, která získala tři ceny BAFTA, je to záhadná smrt malého chlapce,“ anoncuje jednu z novinek ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Česká televize přiváží z Cannes 14 nových seriálů pro české diváky. Nechybí mezi nimi akce, humor, drama ani dětské pořady. • KomplicovéČeská televize přiváží z Cannes 14 nových seriálů pro české diváky. Nechybí mezi nimi akce, humor, drama ani dětské pořady. • Komplicové | Česká televize, Mipcom, INT

Drama si diváci užijí také u další, v pořadí již třetí, řady seriálu Dům z karet, dvou řad norské krimi Mammon, historické minisérie Boj o těžkou vodu, natočené dle skutečných událostí z druhé světové války, kdy proběhla sabotážní akce v továrně na těžkou vodu v norském městě Rjukan, nebo minisérii Komplicové (Inside Men). Ve vysílání se objeví také několik desítek slavných filmů z éry „noir“ jako Občan Kane, Hluboký spánek, Sunset Boulevard, V pravé poledne, Vražda na objednávku, Key Largo, Casablanca atd.

Video Česká televize přiváží z Cannes 14 nových seriálů pro české diváky. Nechybí mezi nimi akce, humor, drama ani dětské pořady. Casablanca, trailer - Česká televize, Mipcom, INT

„Mezi novinkami, které vezeme z Cannes, nechybí ani řada historických a přírodopisných dokumentů, koncertů pro diváky Artu a pořadů pro nejmenší diváky Déčka, třeba norský seriál Hry, který každodenní události dětského života pojímá s nadsázkou a humorem jako výzvy komentované sportovními komentátory. Nejen malí diváci, ale i jejich rodiče pak jistě ocení kultovní Šmouly,“ doplňuje Fridrich.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

gabreta ( 1. listopadu 2016 20:14 )

Tak to se těším. To zase budou sra*čky s hrdinýma, nesmrtelnýma Amíkama, brodícíma se po kolena ve vystřílených patronách!

Zobrazit celou diskusi
Další videa