Na Mighty Sounds tento víkend vystoupí i syn Boba Marleyho

Na Mighty Sounds tento víkend vystoupí i syn Boba Marleyho.
Autor: ČTK - 
20. 7. 2016
08:57

Drum and bassová skupina Asian Dub Foundation, punk-ska-hiphopová kapela Irie Révoltés nebo syn reggae legendy Boba Marleyho Julian budou hlavními hvězdami táborského hudebního festivalu Mighty Sounds. Třídenní akce se uskuteční na letišti Čápův dvůr, začne v pátek a bude přehlídkou toho nejlepšího ze žánrové hudby, řekla dnes ČTK za pořadatele Markéta Štechová. Akci budou provázet dopravní omezení.

Podle organizátorů bude festival nabitý energickými kapelami tanečnějšího rázu a divákům se představí více než 120 interpretů. „Příznivci melodického punkrocku se mohou těšit na kalifornské Lagwagon, nefalšovaný punk obstarají matadoři The Casualties a všechny v dosahu rozhýbou ska punkoví The Locos,“ uvedla Štechová. Českou scénu zastoupí například kapela Sto zvířat, Fast Food Orchestra nebo rapper Vladimir 518.

Řidiči se musí připravit, že na hlavním silničním tahu I/3 na průjezdu Táborem bude zřízen dočasný přechod pro chodce, konkrétně mezi obchodním domem Kaufland a příjezdovou komunikací k Čápovu dvoru.

„Provoz v těchto místech bude usměrněn ze stávajících čtyř do dvou jízdních pruhů a maximální rychlost zde bude omezena na 50 kilometrů za hodinu,“ uvedl tiskový mluvčí krajských policistů Miroslav Doubek. Toto opatření začne v pátek ráno a policisté ho ukončí podle konkrétní situace v pondělí dopoledne. „V tomto úseku, stejně jako na celém obchvatu města, zajistí dopravní policisté zvýšený dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu,“ dodal Doubek.

Mighty Sounds je největší hudební festival ve střední Evropě pro žánry jako punk, ska, reggae nebo indie rock. Letos mohou návštěvníci sledovat vystoupení kapel na čtyřech pódiích, další tři scény budou patřit dýdžejům. Pořadatelé očekávají, že návštěvnost bude podobná jako v předchozích ročnících a bude mezi 10 000 až 12 000 lidmi.

Organizátoři festivalu Mighty Sounds ale dostávali od hygienické stanice Jihočeského kraje pravidelně od roku 2010 pokuty kvůli překročení hlukových limitů. Sankce dosahovaly stovek tisíc korun. Pokutu z roku 2012 ale platit nemusí. Nejvyšší správní soud v Brně letos na jaře zrušil předchozí rozhodnutí krajského soudu. Podle organizátorů to bylo precedentní rozhodnutí, na jehož základě se ostatní řízení proti nim nyní postupně zastavují.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa