Kam v létě za hudbou? Festivaly nabízejí Offspring, Kabáty i Jakeše

 • Autor: ČTK - 
  28. 5. 2016
  12:58

  Letní hudební festivaly, jejichž sezonu neoficiálně 10. června zahajuje akce Votvírák ve středočeských Milovicích, obohacují svůj program další nabídkou. Například svůj kompletní program oznámil festival Hrady CZ, hudbu také pro příznivce elektronické a taneční scény slibuje Rock for People, hostem festivalu Benátská! bude německý kytarista Michael Schenker, drsnou kapelu Fear Factory i zástupce tuzemské scény nabídne letos kontroverzně vnímaný Open Air Trutnoff. ČTK o tom informovali pořadatelé těchto akcí.

 • 1.Festival Hrady CZ

  Festival Hrady CZ, který letos začne 15. července na Točníku, oznámil kompletní program. Hlavní hvězdou bude kapela Kabát, která vystoupí na všech osmi českých i moravských zastávkách festivalu. "Je pro nás čest, že můžeme na našem festivalu poprvé přivítat rockové hvězdy první velikosti," uvedl spoluorganizátor festivalu Viktor Souček.

  Dále na festivalu zahrají Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage, No Name či Divokej Bill a představí se zpěvák Xindl X a další. Letos poprvé se akce pod názvem Slovenské hrady představí 10. září na hradě Červený Kameň.

 • 2.Festival Rock for People

  Letošní Rock for People v královéhradeckém Festivalparku ve dnech 3. až 5. července potěší i příznivce elektronické a taneční hudby. Na akci zamíří držitelé Grammy Nero i drum'n'bassoví The Qemists. První festivalový den 3. července bude patřit memphiským rockerům Skillet, švédským Royal Republic a program na hlavní scéně uzavřou právě Nero. O dne později pódia ovládnou kalifornští pop punkeři The Offspring, metalová kapela Bullet for My Valentine či rockoví Finger Death Punch. V pátek 5. července Rock for People uvede formaci The 1975, punkery Anti-Flag a kapelu Enter Shikari. Tečku za letošním festivalem udělají Massive Attack.

   

 • 3.Festival Open Air Trutnoff

  Pořadatel festivalu Open Air Trutnoff Martin Věchet, který to zejména od undergroundové komunity 'schytal' za pozvání Milouše Jakeše, oznámil další zahraniční hvězdu. V areálu Na Bojišti zahrají Fear Factory. Na festivalu s tradičním politickým podtextem navzdory výzvám k bojkotu ze strany kapely Už jsme doma a některých aktivistů podle Věcheta zahrají desítky tuzemských interpretů včetně Jaroslava Uhlíře, Ivana Hlase, Michala Ambrože a kapel Stromboli, Monkey Business, Jelen, UDG, Čankišou či Švihadlo. Poprvé se na festivalu představí slovenští Queer Jane.

 • 4.Festival Benátská!

  Mezi hvězdami festivalu Benátská!, který se 28. až 31. července koná ve Vesci u Liberce, se objeví také slavný heavymetalový kytarista Michael Schenker. Německý hudebník je známý například ze svého působení v kapelách Scorpions a UFO i díky své sólové kariéře. Další zahraniční novinkou v programu Benátské! je metalová kapela DragonForce, která se může pochlubit nominací na Grammy nebo tím, že jejich kompozice Through the Fire and Flames je prý jedna z nejtěžších skladeb, které si lze zahrát v počítačové hře Guitar Hero.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud