Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Do Česka se po roce vrací Robert Plant, legendární hlas Led Zeppelin

Autor: ČTK - 
12. února 2016
11:13

Tři dávky ve třech letech. Loni uchvátil brněnské Rondo, před dvěma lety byl hvězdou Colours of Ostrava. Letos do Česka zavítá legendární zpěvák Robert Plant znovu. Tentokrát se svou kapelou The Sensational Space Shifter zahrají v Plzni.

Plant se svou kapelou, která spojuje různé žánry a generace hudebníků, vystoupí v plzeňském přírodním amfiteátru Lochotín. Vstupenky na koncert, který se uskuteční 27. července, budou v prodeji za 1290 korun, sdělil ČTK Petr Novák z agentury Live Nation.

Plant natočil své první komerční nahrávky v roce 1966. V roce 1967 založil skupinu Band of Joy s bubeníkem Johnem Bonhamem. Zakrátko je doplnili kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones a dali tak vzniknout New Yardbirds, kteří se posléze transformovali do Led Zeppelin. Éra Led Zeppelin skončila v roce 1980 smrtí Johna Bonhama. Svůj hudební záběr Plant posléze uplatnil i v sólových projektech, vydával desky s kapelami The Honeydrippers, Priory of Brion nebo Strange Sensation. V jeho tvorbě se odráží vášeň pro psychedelický rock, blues, africkou, tradiční a lidovou hudbu, ale i moderní elektronické styly. První a zatím jediné album Planta s The Sensational Space Shifters vyšlo v roce 2014 pod názvem Lullaby and... The Ceaseless Roar.

Plzeňský amfiteátr Lochotín, jehož modernizaci a úpravu za 30 milionů korun loni město dokončilo, čekají letos i další koncerty. V amfiteátru, který pojme kolem 17 000 lidí, má při letním tradičním festivalu Metal Fest Open Air vystoupit například finská kapela Nightwish či americký kytarista a zpěvák Zakk Wylde, v červnu zahraje v amfiteátru také kapela Lucie.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa