Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Chystal skoro dokonalý zločin: Nevyšel mu!

Autor: Vlastimil Staňa - 
11. září 2008
13:40

V pátek stane před soudem. Kdo? Robert Neff Novák (39). Proč? Za vraždu manželky Ireny (+27), dcery známého spisovatele Ondřeje Neffa.

Napřed jí doma 23. února škrtil rukama a potom na jejím krku udělal smrtící smyčku ze šňůry a zatáhl...

Téměř tři týdny na přelomu letošního února a března vodil cynicky za nos nejen rodinu zavražděné, ale také vlastní rodiče a přátele. Přiznal se policii až po 12hodinovém výslechu.

Zdá se, že před senátem Městského soudu v Praze bude v pátek hrát obžalovaný Neff Novák předstírat, že byl k vraždě dohnán saotnou Irenou.

Před policií totiž dvakrát vypověděl, že sice manželku zabil, ale jejich vztah nebyl jednoduchý, často se hádali.

Kritického dne, kdy došlo k vraždě, se prý zase pohádali. Manželka Irena ho údajně ponižovala, urážela a obviňovala z nevěry. Irena mu měla říkat, ať jí klidně uhodí nebo zabije.

"Poté ji uchopil do tzv. kravaty, držel ji a pevně stiskl. Neví, jak to dlouho trvalo. Zůstala ležet na zemi, na tváři měla krev. Když se pohnula, vytrhl šňůru, omotal kolem krku a utáhl...," stojí v obžalobě. Potom se prý nemohl na manželku dívat, přetáhl ji přes hlavu igelitový pytel.

Aby se zbavil těla, autem ho odvezl k obce Kuchař na Berounsku. Vykopal hrob v lese a tělo tady ukryl.

"To je absurdní. Vím, že týraná byla sestra, psychicky určitě. Bude chtít dál pokračovat ve lžích. Je to vypočítavý člověk a jedná promyšleně, jen aby dostal nižší trest. Tak to vidím já. Když s ní měl takové peklo celá léta jak popisuje, proč tedy neodešel. Právě jsem se vrátil z toho lesa. Znovu jsem si potvrdil, že je to místo, které musel mít promyšlené. Vykopal sestře hrob hluboký skoro metr a půl," řekl Blesku bratr zavražděné Ireny, David Neff.

Robert Novák a Irena Neffová měli dceru Dominiku (2). Kvůli Novákovi přišla o maminku. Teď se o ní stará její poručník David Neff. Robert Neff Novák byl dočasně zbaven otcovských práv.

S jakým trestem odejde od soudu? Hrozí mu až 15 let vězení!

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání