Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Roberta Neffa Nováka konečně obžalovali!

Irena a Robert
Irena a Robert  (Autor: Archiv rodiny)
Autor: ČTK - 
22. srpna 2008
14:42

Městské státní zastupitelství v pátek obžalovalo Roberta Neffa Nováka z vraždy jeho manželky Ireny Neffové. Muži za čin hrozí až 15 let vězení.

K zabití své ženy, dcery známého spisovatele vědeckofantastických románů a publicisty Ondřeje Neffa, se osmatřicetiletý Neff Novák policii přiznal.

Údajně ji uškrtil 23. února v jejich společném bytě po manželské hádce. Poté ji převezl v osobním autě do lesa poblíž Rudné ve Středočeském kraji, kde ji zakopal. Její osobní věci hodil v igelitové tašce do Vltavy nedaleko Radotína.
"Obžalobu dnes podáváme k Městskému soudu v Praze," uvedla Zenklová. Neff Novák byl na návrh zastupitelství již dříve poslán do vazby kvůli možnosti útěků.

Pátrání po osmadvacetileté Neffové vyhlásila policie v pondělí 25. února, den poté, co podle svého manžela zmizela. "Údajně měla odejít někdy kolem 09:30 na cvičení do fitcentra, tam ji ale neviděli. Nikdo ji dokonce neviděl z domu odejít," uvedl tehdy její otec. Spisovatel pak podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z omezování osobní svobody.
Neff Novák po celou dobu vyšetřování na internetových stránkách žádal, aby mu lidé poskytli o manželce jakékoliv informace. Vylepoval také plakáty v Praze na Smíchově.

(Zajímá vás, jak probíhala rekonstrukce vraždy? Čtěte zde!)

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání