Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno 22°C

Rozvodněný Hron má další oběť: Alžbetku (†6) strhl silný proud

Autor: hpe - 
11. června 2024
12:05

Šestiletá Alžbetka si u břehu Hronu v obci Pohorelá na Slovensku měla hrát zcela sama. Naneštěstí ji strhl prudký proud řeky, která je po silných deštích rozvodněná a kalná. Po rozsáhlém pátrání našli záchranáři bezvládné tělo dívky několik kilometrů od místa, kde zmizela.

Alžbetka si prý u řeky hrála často a ráda. Nikoho z jejích blízkých tak nenapadlo, že by se tentokrát nevrátila domů. Šestiletá dívka měla podle informací TV JOJ spadnout do vody a v řece Hron utonula. Zhruba po hodině se po ní začala shánět rodina. Obyvatelé obce Pohorelá převzali iniciativu a vydali se dítě hned hledat. „Hledali jsme, jak nejvíc jsme mohli, pak ji našli policisté,“ smutně konstatoval místní.

Kromě dobrovolníků pomáhali i hasiči z okolních vesnic, kteří řeku sjížděli na člunech. Tělo malé Alžbetky později objevili zachycené ve větvích několik kilometrů za Pohorelou. Tisková mluvčí krajských policistů Mária Faltániová uvedla, že byla nařízená soudní pitva a okolnosti dívčiny smrti budou nadále předmětem vyšetřování.

Proud rozvodněného Hronu strhl i bratry Jana s Markem u obce Šarovce. Mladíci zmizeli pod hladinou, když z vody pomáhali lidem v nouzi. Slovenští záchranáři mladé muže zatím nenašli.

Video  U Hlásné Třebaně se převrhla loďka, táta a dvě děti skončili ve vodě.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání