Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

V Rakousku spadlo letadlo mířící z Příbrami na Istrii! Zemřeli čtyři lidé

Pád letadla si vyžádal čtyři oběti
Pád letadla si vyžádal čtyři oběti  (Autor: Profimedia )
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2023
17:40

U rakouské obce Grünau im Almtal se dnes odpoledne zřítilo malé letadlo a na jeho palubě zahynuli čtyři lidé. Informovala o tom agentura APA, podle níž se oběti zatím nepodařilo identifikovat. Stroj typu Rockwell Commander 112B podle serveru Aviation Safety Network startoval v české Příbrami a mířil na chorvatskou Istrii. ČTK zjišťuje informace z příbramského letiště.

Úřady vyhlásily rozsáhlé pátrání po jednomotorovém čtyřmístném letadle kolem poledne. S pomocí helikoptér po něm pátrali hasiči, policisté, horská služba a také členové Červeného kříže.

Pád letadla si vyžádal čtyři oběti Pád letadla si vyžádal čtyři oběti | Profimedia

Trosky i oběti se podařilo nalézt po čtyřhodinovém pátrání v zasněženém lyžařském areálu, poznamenala rakouská tisková agentura. Policejní mluvčí Barbara Riedlová uvedla, že vzhledem k zimním podmínkám byly pátrací a záchranné práce obtížné.

Příčina nehody zatím není známa, případ vyšetřuje hornorakouský kriminální úřad.

Video  Záhadné zmizení 6 československých hokejistů nad kanálem La Manche. Komunisté nevěřili, že šlo o nehodu (Paříž→Londýn, 1948)  - Videohub
Video se připravuje ...

 

yarda ( 25. listopadu 2023 20:50 )

Na Novinkách si vyhledejte článek "Čtyři mrtví po pádu letadla v Rakousku, mířilo z Příbrami do Chorvatska. Inzerát nabízel střídání u řízení" (Blesk kurví odkazy), spíš diskusi k němu (co Čech to pilot).
Taky je zajímavý článek "Piloti strojníci" ale netvrdím, že se týká i téhle havárie.

Zababa ( 25. listopadu 2023 19:19 )

Sorry, ale dát ke článku ilustrační fotku B747 z Lockerbie, to je docela úlet

viho ( 25. listopadu 2023 19:11 )

No prostě borec se starým jednomotorovým letadlem bez odmrazovacího systému nabízel zážitkové lety přes Alpy v již zimním počasí. Evidentně tu byla příčina nehody mezi kniplem a sedačkou pilota. Chudáci ti, co mu na to naletěli. Jestli měl vůbec licenci CPL, když nabízel takové evidentně placené výlety.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání