Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno 24°C

Hlad je náš Spasitel: Podivná sekta zabila už přes 100 lidí! Většina jsou děti

Video se připravuje ...
Autor: ČTK - 
28. dubna 2023
20:31

Počet potvrzených obětí keňské sekty, jejíž členové hladověli, protože věřili, že se tak dostanou do nebe, vystoupil na 109. Většina obětí jsou děti a zemřelo také mnoho žen, mužů je minimum, uvedl dnes podle agentury Reuters keňský ministr vnitra Kithure Kindiki. Někteří stoupenci sekty neumřeli hladem, dodal ministr.

Sekta, k níž patřili lidé, jejichž těla nyní úřady vyzvedávají, se nazývá Good News International Church. Hromadné hroby úřady exhumují v lese Shakahola na východě Keni, kde sekta sídlila. Její vůdce Paul Makenzi (někdy psaný Mackenzie) byl zatčen 14. dubna poté, co úřady obdržely informace o mělkých hrobech s nejméně 31 těly jeho následovníků.

„Podle předběžných zpráv, které dostáváme, je možné, že některé z obětí nezemřely hlady. Podle fyzických a předběžných pozorování byly použity i jiné metody, včetně ubližování,“ řekl Kindiki.

Osoby stojící za smrtí těchto lidí, označil ministr za teroristy. Pitvy dosud nalezených těl začnou v pondělí. Keňská vláda příští týden také představí nová opatření pro správu církví.

Ve čtvrtek keňské úřady v jiném případu souvisejícím s masovým zabíjením zatkly pastora Ezekiela Oderu, který stanul před soudem. Podle prokuratury v Mombase existují věrohodné informace, že Odera má spojitost i s nálezem v lese Shakahola, uvedla agentura AFP.

EMBED_OFF

Annika ( 28. dubna 2023 23:28 )

Co to je na WEF kteri vakcinou zabili pres milliony lidi

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud