Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Cyklistovi (†43) do krku vlétla včela: Po dvaceti minutách bez kyslíku utrpěl mozkovou smrt

Cyklista (†43) zemřel poté, co spolkl včelu.
První pomoc při dušení: Jak se dělá Heimlichův chvat?  (Autor: Profimedia.cz, archiv Blesku)
Autor: štt - 
1. dubna 2023
21:21

Šampion (†43) ve veslování zemřel během cyklistického tréninku. Při jízdě na kole mu do pusy vlétla včela a bodla jej do krku. Brazilec dostal silnou alergickou reakci, začal se dusit a utrpěl fatální poškození mozku.

Skupina cyklistů na začátku března projížděla nedaleko pláže Ponta Negra u brazilského Manausu, informoval The Mirror. Waldonilton de Andrade Reis jel v čele peletonu, když mu do úst vlétla včela. Během chvíle se u sportovce spustila silná alergická reakce a nemohl popadnout dech.

Právě nedostatek kyslíku mu způsobil mozkovou smrt. Waldonilton byl příliš daleko na to, aby se k němu záchranáři dostali včas. Na místě proto jako první zasahovali hasiči, kteří se zraněného pokoušeli oživit.

Sportovcova sestra Rosilene Reisová brazilským médiím sdělila, že 20 minut lapal po dechu, než konečně dorazili zdravotníci. To však bylo fatální. Mozek totiž dokáže vydržet bez přísunu kyslíku maximálně tři minuty, poté dochází k jeho trvalému poškození.

Sanitka třiačtyřicetiletého muže ihned převezla do blízké nemocnice, kde jej přijali na jednotce intenzivní péče. Tři týdny se jeho rodina modlila za to, aby se jeho zdravotní stav zlepšil. 23. března jej však lékaři prohlásili za mrtvého.

Video  První pomoc při dušení: Jak se dělá Heimlichův chvat?  - Generali
Video se připravuje ...

bullshit ( 3. dubna 2023 19:38 )

Tak to je sakra pech

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání