Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Horští záchranáři z Jizerek mají za sebou náročný den: Tři dramatické výjezdy a tragédie!

Horší záchranáři z Jizerských hor mají za sebou tři záchranné akce za jeden den.
Horší záchranáři z Jizerských hor mají za sebou tři záchranné akce za jeden den.  (Autor: Horská služba)
Autor: VaB - 
8. března 2023
17:03

Horští záchranáři z Jizerských hor na sebe mohou být pyšní, že zachránili další dva lidské životy. Za jeden den pomáhali celkem třem lidem, u dvou z nich museli provádět resuscitaci. Jednou asistovala dokonce i letecká záchranná služba. V jednom případě to bohužel dopadlo tragicky.

Vše se událo v jeden den, konkrétně v pondělí tohoto týdne. První resuscitace probíhala u běžkaře, u kterého byli horší záchranáři za 7 minut od přivolání. Lékaři ze záchranné služby se snažili 67letého muže resuscitovat déle jak hodinu, bohužel měl tento pokus o záchranu smutný konec. Pacient zemřel.

O pár hodin později je volali k Bufetu na Smědavě. „67letý turista se náhle sesunul k zemi bez známek života. Rychlý zásah obsluhy bufetu, která prováděla za pomoci dispečinku ZZS resuscitaci za využití AED v režimu tak zvaného TANR, a opět rychlý příjezd záchranáře HS znamenal pro pacienta velkou šanci na zotavení,“ popsali záchranáři výjezd s tím, že pro pacienta přiletěl vrtulník a za kontinuální resuscitace ho dopravili do nemocnice.

Na závěr dne vyráželi k diabetikovi, který měl problémy na staré uzavřené trase. Měl nastupující hypoglykémii, kterou bravurně odhalil záchranář Horské služby. „Celá akce proběhla úspěšně díky použití aplikace Záchranka. I přesto, že postižený nereagoval na zpětné volání, bylo možno lokalizovat jeho polohu a urychleně mu poskytnout pomoc v situaci, která jej přímo ohrožovala na životě,“ popsali poslední záchranu.

Záchranáři Libereckého kraje na závěr děkují členům Horské služby za spolupráci, která je na vysoké úrovni. „Profesionalita záchranářů, organizační schopnosti, technické dovednosti a v neposlední řadě jejich obětavost již dokázala v regionu zachránit množství životů anebo zkrátit rekonvalescenci pacientů a zmírnit následky na minimum,“ dodal mluvčí záchranky Michael Georgiev.

Video  Senior upadl ve svém bytě: Strážníci odvrtali zámek a přispěchali s pomocí  - Městská policie Brno
Video se připravuje ...

Sobuls ( 8. března 2023 18:27 )

V čem jsou podle nadpisu horší a jak se poznají ti lepší? Alespoň si po sobě přečtěte nadpis, neč článek zveřejníte. mě se nabpis ukazuje takto: Horší záchranáři z Jizerek mají za sebou náročný den. Tři dramatické výjezdy a tragédie! (Můžu doložit scrrenshotem.)

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání