Učitel z gymnázia v Krupce měl zneužít několik studentek: Hrozí mu až 10 let! 

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
6. března 2023
19:32

Státní zástupce obžaloval učitele ze zneužívání studentek gymnázia v Krupce na Teplicku. Podle obžaloby vyvíjel sexuální nátlak a zneužil čtyři dívky. Pedagogovi hrozí až desetileté vězení. České televizi to řekl okresní státní zástupce v Teplicích Ondřej Langr.

„V případě obviněného učitele Biskupského gymnázia Krupka byla podána obžaloba pro zločin pohlavního zneužití a přečin sexuálního nátlaku,“ uvedl Langr. Doplnil, že učitel podle vyšetřování zneužil postupně čtyři dívky. V případě prokázání viny žalobce navrhuje nepodmíněný trest odnětí svobody. Obviněnému pedagogovi hrozí vězení na dva roky až deset let, protože by se trestného činu dopustil z pozice učitele.

Na pedagoga podala trestní oznámení kvůli podezření ze zneužívání nezletilých studentek škola. Reagovala tak na podněty, které získala loni v březnu. Jeden ze zástupců školy, který si nepřál být jmenován, už dříve ČTK řekl, že učitel už tam nepůsobí. Langr doplnil, že další informace s ohledem na věk poškozených a charakter případu nebude státní zastupitelství poskytovat.

Video  Rudolf Frimmel-Jurnečka (53) přichází v doprovodu eskorty ke krajskému soudu v Brně.  - Jiří Nováček
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání