Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Otec strhl auto i s dětmi ze srázu: Chtěl nás zabít, vypověděla manželka!

Autor: rc - 
1. února 2023
19:43

Na první pohled to vypadalo, že se jedná o nešťastnou nehodu. Auto značky Tesla se zřítilo ze srázu hlubokého více než 76 metrů. Rodina hrozivý karambol jako zázrakem přežila. Vůz řídil její otec, jehož manželka Neha Patelová (41) ho ihned po nehodě obvinila z toho, že se úmyslně pokusil zabít ji i jejich malé děti.

Neha Patelová a její dvě děti zažili opravdovou noční můru. Celá rodina jela autem značky Tesla Model Y po dálnici 1 v americké Kalifornii. Vozidlo řídil otec Dharmesh Patel, uznávaný lékař. Právě on ale zničehonic strhl volant a s autem se zřítil z útesu. 

Ve chvíli, kdy se na místo dostali záchranáři, byla Neha stále při vědomí. Podle informací amerického deníku New York Post křičela bezprostředně po nehodě, že její manžel sjel ze srázu úmyslně. Podle ní chtěl zabít ji i jejich malé děti. „Úmyslně se nás pokusil zabít,“ citoval slova ženy prokurátor okresu San Mateo Steve Wagstaffe. „Velmi jednoduše řekla, že to nebyla nehoda,“ dodal.

Podle záchranářů je zázrak, že všichni přežili. Nejmladší čtyřletý člen rodiny utrpěl naštěstí jen modřiny. Neha skončila v nemocnici a ještě nebylo možné ji vyslechnout. Právník uvedl, že vyšetřovatelé s ní budou mluvit, až „na to bude fyzicky připravená.“ V péči lékařů skončila také sedmiletá holčička, její zranění mají být závažnější. Vyšetřovatelé ji hodlají vyslechnout, ale rodina zatím nedala k výslechu svolení.

Nicméně maminka Neha poskytla ihned po nehodě vyšetřovatelům vodítko k tomu, co za neštěstím stálo. Svědectví usvědčilo jejího manžela z pokusu o úmyslné zabití svých blízkých. Zároveň má žaloba k dispozici video z tunelu, který se nachází těsně před místem nehody. Ve videu je podle prokurátora vidět, jak Patel „ostře odbočuje doprava k útesu.“ 

Vyšetřovatelé mají i svědectví, podle něhož se nepokusil ani brzdit. Policisté na základě důkazů dospěli k závěru, že se lékař opravdu pokusil zabít svou rodinu. Vozidlo podle nich nemělo před nehodou technický problém. Zpovídat se tak řidič bude z pokusu o vraždu. „Zjišťujeme, co ho k tomu vedlo. Šlo o deprese, nebo něco jiného? Nešlo jen o to, že se je pokusil zabít, ale pokusil se zabít i sebe,“ dodal prokurátor.

Video  Jak se chovat na místě dopravní nehody  - Videohub
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání