Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Mladíka ve Francii ubodali přímo před školou: Policisté zadrželi tři nezletilé

Mladíka ve Francii ubodali přímo před školou: Policisté zadrželi tři nezletilé.(ilustrace)
Mladíka ve Francii ubodali přímo před školou: Policisté zadrželi tři nezletilé.(ilustrace)  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
16. ledna 2023
22:04

Před střední školou v Thiais na předměstí Paříže v pondělí ráno ubodali 16letého mladíka. Policie večer oznámila, že zadržela tři nezletilé podezřelé, kteří jsou nyní ve vazbě. Podle agentury AFP šlo nejspíš o rvačku mezi dvěma znepřátelenými skupinami mladistvých z okolí.

Podle očitých svědků incidentu si ráno v době začátku vyučování skupina pěti až deseti mladíků okolo 15 či 16 let počkala na dva vrstevníky ze školy, uvedl prokurátor Stéphane Hardouin. Oběť podlehla zraněním na krku, druhý mladík z Thiais má lehčí poranění stehna.

Policie zhruba dvě hodiny po útoku v sousední obci Choisy-le-Roi zatkla prvního podezřelého, který už v minulosti spáchal několik násilných činů. Na základě jeho výpovědi večer zadržela další dva jeho vrstevníky. Policie případ vyšetřuje jako „vraždu v organizované skupině“.

Rivalita mezi těmito dvěma sousedními obcemi podle policejních záznamů trvá již několik let. Policie u zmíněné střední školy musela zasahovat opakovaně. Po prosincových potyčkách škola posílila i vlastní ostrahu a doporučila studentům, aby po konci vyučování bez prodlení odcházeli domů.

Školský úřad v Créteil vyjádřil soustrast rodině zabitého studenta a podporu příbuzným zraněného hocha „i celé pedagogické obci“. Škola zřídila psychologickou pomoc, ale výuka nebude přerušena.

Obdobné problémy včetně několika úmrtí zažívají i jiné obce, zejména Paříž a její bezprostřední okolí. Francouzská vláda v červnu 2021 spustila meziresortní plán boje proti tomuto fenoménu.

Video  Krvavá hádka na nádraží v Olomouci: Skončila bodnutím do zad!  - Policie ČR
Video se připravuje ...

 

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání