Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Tragická nehoda na Rychnovsku nabrala jiný rozměr: Mladík přejel do protisměru schválně, zabil dva lidi i sebe

Autor: VaB - 
9. ledna 2023
14:03

V polovině prázdnin došlo u Rychnova nad Kněžkou k tragickému čelnímu střetu, při kterém vyhasly životy tří lidí. Policie po několika měsících zjistila, že řidič (†33) golfu úmyslně přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím autem záměrně. Chtěl tak spáchat sebevraždu, s sebou ale vzal dva nevinné lidi. 

K nehodě došlo 12. srpna loňského roku okolo šesté vpodvečer. Na silnici mezi Rychnovem nad Kněžnou a Rokytnicí v Orlických horách došlo k tragické nehodě, při které zemřel řidič (†33) golfu a řidička (†46) se spolujezdcem (†18) v protijedoucím vozidle.

Ani jeden z nich nepřežil. Kriminalisté, kteří nehodu vyšetřovali, po několika měsících zjistili, že šofér golfu do protijedoucích narazil úmyslně. Chtěl tím spáchat sebevraždu.

„Podle těchto zjištění měl řidič volkswagenu v sebevražedném úmyslu vyvinout velmi vysokou rychlost, v podstatě dvojnásobně převyšující povolenou rychlost v daném úseku, přičemž do posledního okamžiku rychlost zvyšoval, nebrzdil, a čelně se střetl s náhodně protijedoucím vozidlem poškozených, čím způsobil okamžitou smrt nejen sám sobě, ale oběma poškozeným,“ uvedla mluvčí policie Eva Prachařová.

Případ původně vyšetřovali jako dopravní nehodu z nedbalosti, to ale přehodnotili. Teď jde o úmyslný čin takzvané rozšířené sebevraždy, při které měl mladý řidič spáchat i dvojnásobnou vraždu. Jelikož ale pachatel zemřel, bude případ po došetření všech detailů odložen.

Video  Za tragickou nehodu u Pasohlávek byla únava jednoho z řidičů.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Vanility ( 9. ledna 2023 16:44 )

Přemýšlím, jak takového ... titulovat aby mě neblokli. To pak můžete jezdit opatrně jak chcete, když potkáte tohle.. 😡

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud