Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Neskutečné domácí psycho: Družku dlouhodobě krutě bil a pronásledoval! Hrozí mu 10 let

Za dlouhodobé týrání partnerky hrozí muži z Vysočiny až 10 let vězení. Ilustrační foto.
Za dlouhodobé týrání partnerky hrozí muži z Vysočiny až 10 let vězení. Ilustrační foto.  (Autor: istock.cz)
Autor: mat - 
7. prosince 2022
14:54

Hotový horor prožívala řadu měsíců žena z Jihlavska, která čelila agresivním útokům svého druha (42). V říjnu po napadení skončila dokonce v nemocnici a namol opilý útočník na záchytce. Přestože muže policie poté vykázala ze společného obydlí, agresor si z toho nic nedělal.  

Klec spadla až na konci listopadu, kdy podezřelého muže policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání a to hned z pěti trestných činů. Když se nešťastnice svěřila svému známému, vyhrožoval agresor i jemu.

Muž byl obviněn ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí páchaného po delší dobu, dále vícenásobného zločinu vydírání spáchaného se zbraní a na svědkovi, dalším činem je zvlášť závažný zločin v oblasti sexuálního násilí. Obviněn je také z přečinu pokusu ublížení na zdraví a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ shrnul kriminalista Jakub Pivoňka.

Alkohol, drogy, násilí

K děsivým scénám docházelo ve společném obydlí v domě na Jihlavsku. Muž ženu vulgárně urážel, vyhrožoval jí a fyzicky napadal. Násilí se postupně zhoršovalo a intenzita útoků se zvyšovala. Agresivita muže stoupala s užíváním alkoholu a drog.

„Násilí bylo někdy doprovázeno také rozbíjením věcí, zejména patřících ženě a vybavení bytu. Vystavena byla také výhrůžkám, sexuálním útokům a ponižování,“ řekla policejní komisařka Jana Kroutilová.

Hlídal ji na každém kroku

Psychopat družku hlídal a kontroloval, ať se jednalo o její soukromý, tak pracovní život. Způsobil jí výrazné psychické obtíže, žena jeho jednání pociťovala jako těžké příkoří ve spojení s pocity strachu, bezmoci a ponížení.

Jak se ukázalo, jde o recidivistu, který v minulosti několikrát skončil u soudu a za zdmi vězení. Aktuálně mu hrozí až desetiletý pobyt "v chládku".

VIDEO: „Oběti násilí svou situaci zlehčují. Aplikace jim pomůže lépe vyhodnotit situaci," říká socioterapeutka.

Video  „Oběti násilí svou situaci zlehčují. Aplikace jim pomůže lépe vyhodnotit situaci," říká socioterapeutka  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání