Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Hokejová zloba: Fanoušek Dukly přišel o triko, útočníkům hrozí 10 let

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: mat - 
29. listopadu 2022
11:22

Pořádně si zavařila dvojice mladých mužů, které na čerpací stanici v Třebíči rozběsnil řidič v tričku hokejové Dukly Jihlava. Muže napadli a donutili výhrůžkami triko svléci. Teď jim za loupež hrozí až 10 let v base!  

Policie neuvedla, zda šlo vzhledem k místu události o příznivce třebíčské Horácké Slavie. Derby souboje mezi Třebíčí a Jihlavou patří v hokejové Chance lize k vyhlášeným nejen na ledové ploše.

Triko s Duklou se jim nelíbilo

„Šestadvacetiletí muži jsou obviněni z toho, že přišli k autu, ve kterém řidič seděl, otevřeli dveře a pod pohrůžkami nutili řidiče sundat si tričko. Napadený muž se snažil bránit, čelil i fyzickému nátlaku a nakonec z důvodu obavy z dalšího útoku tričko vydal,“ popsala incident policejní komisařka Jana Kroutilová.

Třebíčští kriminalisté záhy oba výtečníky dopadli, přepadenému poté triko vrátili. „Muži, oba ve věku šestadvacet let, byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Hrozí jim až deset let odnětí svobody,“ shrnula kuriózní případ policistka.

Ščerban: Je to za hranou fandění

Událost se v hokejových kruzích neutajila. „Hrál jsem ve Švédsku a Německu, kde často příznivci soupeřících klubů seděli vedle sebe. Maximálně se navzájem špičkovali, nikoho ani nenapadlo se v hledišti poprat. Tento případ nechápu, je zcela za hranou,“ kroutil hlavou bývalý hokejový reprezentant a současný šéf Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

VIDEO: Fanoušci Komety slavili založení klubu.

Video  Fandové brněnské Komety slavili 69. výročí založení klubu.  - Niky Hladíková
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání